Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A hifit és a hangfalait...

A hifit és a hangfalait összelehet valahogyan köti a laptoppal?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam egy ismerősömnél, hogy a hifi rá volt kötve a számítógépre és aux módban az volt a számítógép hangszórója. Ez megoldható a laptopnál is?
2011. nov. 25. 13:03
 1/4 2xSü ***** válasza:
Persze, miért ne lenne megoldható? Pontosan ugyanolyan kimenete van…
2011. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A problémám azzal van, hogy a hangszórók végén nem jack dugó van, csak 2 drót a vége!:-) Így lehet velük valamit kezdeni?
2011. nov. 25. 13:13
 3/4 2xSü ***** válasza:

Két eset van. A számítógép kimenetét és a hifi bemenetét kötöd össze. Gondolom a hifinek van valamiféle bemenete, így csak megfelelő kábelt kell hozzá venni.


Másik megoldás, hogy a hifit megkerülve közvetlenül a hangfalra kötöd a gépet. Itt már forrasztgatni is kell, de ennél egyszerűbb feladat nincs is.


A jack dugóból ugye jó esetben három ér jön ki. Az egyik a föld, a másik kettő meg a bal ill. jobb oldal jele. (Előfordul, hogy a föld is duplázva van.) A hangfalnak meg ugye kell egy föld meg egy jel.


Jack: Left Right GND(föld)

Bal hangfal: Left GND

Jobb hangfal: Right GND


Némi kísérletezéssel rá lehet jönni, hogy melyik melyik. Elrontani nem lehet. (Ha rövidrezárod a jack-et, akkor sem lesz semmi baja, bár hosszútávon nem hagynám úgy, de pár percet maradandó károsodás nélkül kibír.) A hangfalnál is kb. mindegy, hogy melyik a jel és a föld.

2011. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ezt én is megcsináltam a mai nap, de nekem alig szól és nagyon búgnak a hangfalak!! :/ mi lehet a baj?? Van a hifin AUX bemenet, arra piros és egy feket végű kábel jut, és egy kábelen fut a laptopig, amin egy jack van..nem vágom mi a gond.. szerintetek? :O
2011. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!