Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor a 16gb-os kingstone...

Amikor a 16gb-os kingstone pendrive-omra rá akarok tenni egy 12.5gb-os játékot, vmi miatt azt írja ki, hogy: a lemezterület megtelt, kérem rakjon be egy másik lemezt. Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a hibát?

Figyelt kérdés
A pendrive teljesen tiszta, egy deka adat nincs rajta, valamint formáztam is már (gyorsformázással, nem pedig a lassabb módszerrel).
2011. nov. 26. 15:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mostmár formáztam a másik módszerrel is, úgy se jó :(
2011. nov. 26. 15:54
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

Milyen fájlrendszerben van megformázva a pen drive?

A FAT32, pl nem támogat 4 GB -nál nagyobb fájlokat.

2011. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia NTFS ?
2011. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Amikor formázom, kilehet választani, hogy FAT32 vagy exFAT legyen.
2011. nov. 26. 16:13
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Az exFAT jó lenne, kár hogy csak a Windows Vista SP1 és annál újabb Windows -ok támogatják. Így próbáld meg:


A Windows parancssorba:

format x: /FS:NTFS


ahol "x" a pen drive -od betűjele.

2011. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak hogy nekem XP-m van. Nem tudom h új-e csak azt tudom, hogy van ez a lehetőség is.
2011. nov. 26. 16:23
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

Akkor te rendszeresen frissíted a Windows -od, most ugrott be, hogy az alap SP3 még nem támogatja, kell hozzá a KB955704 -es hotfix is.


Szóval ha ez a helyzet nálad, mehet exFAT -ba is, de én ennek ellenére is az NTFS -t ajánlom inkább, hisz nem mindenki frissíti a Windows -át. Sokan csak alap SP2 -t vagy SP3 -at használnak, rosszabb esetben SP nélküli verziót.

2011. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a paracssorost, és azt írja ki, hogy:

Helyezzen be új lemezt a következő meghajtóba: G:.

Ha készen áll, nyomja meg az ENTER billentyűt...

(lenyomtam aztán ezt írta ki)

Az NTFS fájlrendszer nem támogatott ezen az eltávolításra optimalizált eszközön. Az eszköz optimalizálásának módját az eszköz tulajdonságlapján, a Házirendek fülön tudja módosítani.

2011. nov. 26. 16:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor most mit is kéne tennem?
2011. nov. 26. 16:36
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

Itt a megoldás:

[link]


Így viszont belekerül a rendes formázás párbeszédpanelba is az NTFS opció, tehát nem muszáj parancssort használnod.

2011. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!