Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam be a mikrofont...

Hogyan állítsam be a mikrofont, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
Beszereltem végre a gépembe a mikrofon, és működik is, de az a problémám, hogy hallatszodjon a hangom benne, ahhoz szinte már a számba kell belerakni a mikrofont, és a gépemen a hangerőt, majdnem maxra kell rakjam, hogy vmit lehessen halani, és hátha úgy veszek fel vmit, hogy a mikrofont nagyon közel rakom a számhoz, akkor recseg a felvételen is. Gondolom -vagyis remélem-, hogy ez csak beállítás kérdése, de gőzöm nincs mit állítsak már be.Vhogy úgy szeretném, hogy normálisan lehessen tartani a mikrofont a szám előtt, és nekelljen már majdnem a "számba rakni" a mikrof.-t. Amúgy a gépemen van két kisebb hangszóró is, meg egy nagyobb mélynyomó, szval nem hinném hogy ezekkel lenne baj. Előre is köszi :))
2009. máj. 13. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan ez milyen típusú, minőségű mikrofon ? Milyen hangkártya van a gépedben?
2009. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
öö a mikrofon márkája sztem nem vmi húú de jó márka, vagyis hát fogalmam nincs,de azért annyit elvárnék, hogy ne a szájamba kelljen raknom.am. meg: k&k ez van a mikrofonon.A hangkártyát pedig nem tudom, hogy milyen, ehhez nem értek, de a gépemen minden a legjobb márkájú/minőségű, mert van egy ismerősünk, aki számítógépekkel foglalkozik, és ő vette hozzá ezeket a kiegészítőket ( hangkártya stb...
2009. máj. 13. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod, akkor a mikron hangerőszabályzóját tekerd fel a maxra.

Egyébként nagyrészt azon múlik, hogy milyen minőségű a mikrofon, az ilyen egyszerűbbeket tényleg közvetlenül a száj elé kell tartani.

2009. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mármint nem mikron, hanem mikrofon :)
2009. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hangerőszabályzó? :D nincs is olyan rajta.. :PP

hát ezt lehet, hogy beszívtam...elég gyenge, fogalmam nincs mit csináljak most, mert alig lehet hallani, és sztem 6000ft-ért nem kéne olyan nagyonnagy szarnak lennie, bár 6000ft, de 2 volt párba..de akkor is vmit tudjon már. hát még megpróbálok állítgatni gépen cuccokat, hátha sikerül..amúgy nem tudod, hogy dvd-n, tv-n nincs ilyen mikrofonbemenet? vagy nem mindegyiken van?

Mert nekünk van egy hatalmas plazma tv-nk, lcd kijelzős is, és hát azt hittem lesz rajta vmi dugó, de nem igazán találtam. Nem tudod, hogyha van is rajta hol kell keresni, elöl vagy hátul, és akkor külön be kell kapcsolni a tv-t vagy vmi egyéb infót, ha tudsz nyugodtan leírhat

od :DD :P

2009. máj. 13. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:

TV-n nincs mikrofon bemenet. Med DVD-re sem szoktak, esetleg ha karaoke üzemmód is van rajta akkor.

A windows Hangerőszabályzójában van olyan, hogy Tulajdonságok Felvétel és abban találod meg a mikrofon hangerőszabályzóját, azt állítsd maximumra, és alul a négyzetet jelöld be hogy kiválasztás.

Egyes hangkártyáknál még találsz ott egy Boost vagy Extra fület, ott pipáld be a +20dB Boost-ot is.

2009. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

hangerőszabályzó? :D nincs is olyan rajta.. :PP


Nem a mikrofonodon, hanem a számítógépeden... vazze

Vezérlőpult/Hangok és audióeszközök/Speciális/Tulajdonságok/Mikrofon - bepipálni és utána lehet állítani azt is hangerőszabályzón...

2009. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem 1 MIC Boost, ez van oda írva. Kipipálom azért azt is, és köszike a segítséget. :)
2009. máj. 13. 16:43
 9/9 A kérdező kommentje:
utána már leesett, hogy az csak a gépen van, de nem tudtam már kitörölni, mert itt nem lehet...-.- '
2009. máj. 13. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!