Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt a D meghajtóm, egyedül...

Eltűnt a D meghajtóm, egyedül a C látszik. A D-t szerintem optikai meghajtóként értelmezi. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nemrég újra akartam telepíteni a Windowst, gondoltam lecserélem a Win7-et a jól megszokott javított Xp-mre (igen, már tudom, hogy nem igazán lehetséges) Persze nem sikerült. Ismerősöm próbálkozott a probléma megoldásán, BIOS-on keresztül, természetesen szintén nem értünk el semmit. Végül semmilyen újratelepítés, sem pedig formázás nem történt. Mikor bekapcsoltam a gépet azonban eltűnt a D meghajtóm. Hogy tudnám visszavarázsolni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 5. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

lépj be a biosba és újra kerestesd meg a D:\ meghajtót


Vagy is A DVD romot

2011. dec. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Valószínű annyira értettek hozzá, hogy letiltottátok az optikai meghajtót a BIOS -ban, ahelyett, hogy arról állítottátok volna be a boot -olást.

Win7 alól amúgy, még jó hogy nem tudod telepíteni az XP -t. Újabb rendszert nem frissíthetsz régebbivel. Be kell boot -olni az XP CD -ről és úgy végrajtani a telepítést. Persze XP -nél még ekkor is felmerülnek érdekességek. Pl. a SATA driver integrálva van-e? Vagy ennek híján be van-e kapcsolva az IDE kompatibilis mód? Egyáltalán jól írtátok-e ki az XP CD -t, hogy boot -olható legyen? stb..

2011. dec. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

P.O.C. -nak igaza lehet!

Minden esetre ezt próbáld meg, ha nem megy akkor marad a Bios.

[link]

2011. dec. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!