Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az lenne a problémám, hogy a...

Az lenne a problémám, hogy a gépemből valahonnan éles, magas hangú sípolás jön, annyira nem hangos csak idegesítő. Néha elkezdi, van amikor kis ideig megy, de van amikor több percen keresztül van. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Amúgy új benne a proci, a videókártya, a tápegység és a winchester. Válaszokat előre is köszi
2011. dec. 11. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mivéle csipogás mégis? Az alaplapi csipogó sípol, vagy inkább afféle búgás ami teljesen véletlenszerű?


Mert előbbi arra utal, hogy valami bibi van a géppel és ezt rendszerint csipogással jelzi.

Utábbi viszont utalhat kiszáratt kondenzátorra pl a tápegységben, ami egy cserére érett tápegységet szokott mutatni. :)

2011. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*kiszáradt
2011. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

@Aemdae Turion

Igazából az a baj, hogy nem lehet észrevenni, hogy honnan jön, igazából úgy az egészből( jobban nem tudom leírni :)), amúgy új a táp

2011. dec. 11. 15:59
 4/13 A kérdező kommentje:

@Aemdae Turion

Az első választ elképzelhetőnek tartom, mert így már tényleg olyan mintha onnan jönne.

2011. dec. 11. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Nos akkor azt javasolnám, hogy gép kikapcs és az alaplapi csipogót húzd ki. Ha megszűnik a gond, akkor megvan a probléma és a csipogó sípolt. Dugd is vissza és hallgasd meg a sípolást: pl 1 hosszú, 3 rövid - az alaplap kézikönyvében megtalálod, hogy ezek mit jelentenek. Így elkezdheted kideríteni a hiba okát.


Ha viszont nem múlik el, akkor lehet az is a gond, hogy pl egy kábel beakadt az egyik hűtőventilátorba, megakadályozva azt a működésben, ezt érzékelte a BIOS és így próbál üvölteni neked, hogy hé' figyeljé' mán'! :)

2011. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

@Aemdae Turion

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy pl amikor az egéren a görgőt mozgatom, akkor egy kis cincogás szerű hanggal megfűszerezve sípol tovább. Nem tudom ez változtat-e valamin.

2011. dec. 11. 16:08
 7/13 A kérdező kommentje:
és már egy jó ideje megállás nélkül sípol, legalább 20 perce
2011. dec. 11. 16:12
 8/13 vagyokakilehetek ***** válasza:

ha alaplapi csipogás akkor itt a jelentései .

[link]


ha nem akkor passz.

2011. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fura... dolog... ez...

Nem a hangfalból jön véletlenül?!

Nekem anno volt egy USB tápellátású hangfalam és ha bármit csináltam az egérrel, sípolt és egyéb túlvilági zajokat hallatott.


Bárhogy is, továbbra is azt javaslom, hogy nézd meg: forog minden ventilátor a gép belsejében? Mert akkor szokott folyamatosan sípolni a gép, ha pl leáll egy ventilátor!

2011. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget megnézek mindent amit ajánlottál, amúgy beépített hangfalam van a monitorban.
2011. dec. 11. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!