Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tölti be a lemezeket...

Miért nem tölti be a lemezeket a szgép?

Figyelt kérdés
eddig semmibaja nemvolt, most meg egy cd-t se tölt be, pedig pörgeti, lehetséges, hogy valamit elállítottam, amikor töltöttem le valamilyen progit?
2011. dec. 12. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Kétlem.

Talán poros/piszkos/ujjlenyomatos a lemez? Az is lehet, hogy elromlott a meghajtó. Előfordul.

A lemezeket próbáld ki havernál/ismerősnél. Egy alkatrész sem örök életű.

2011. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem, biztos h nem a cd-k porosak sajnos, hát igazad lehet csak eléggé új még a gép bosszantó lenne ha most bemondta valóban az unalmasst pff

az nem lehet, hogy a gép poros belül és csak kikéne tisztítani? na mert azt nemcsináltam még

2011. dec. 12. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a por kétségkívül nem tesz jót a lézerfejnek, meg úgy általánosságban a gépnek sem...

Továbbá például a gép melletti dohányzás kifejezetten gyilkolja az optikai meghajtót. Persze akinek nem inge ugye, csak megemlítettem. :)

2011. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MaXXeGee ***** válasza:
Nem, a gép belsejének a pora nem befolyásolja a lemezek beolvashatóságát. Próbáld ki egy original (gyárilag megírt) lemezzel, ha azt sem olvassa, akkor még nézd meg, nem e egy "belenyúlás" következményeképp kimozdult csatlakozó kábel lesz e a ludas. Ha ilyen nem történt, illetve ha átnézted és akkor sem, akkor javasolt az optikai meghajtó "más gépben történő kipróbálása". És ha az eredmény még mindig nem pozitív, akkor csere. Azt mondod, elég friss a gép, akkor gondolom a meghajtó is. Így elég nagy eséllyel garanciális. Érdemes ezt igénybe venni.
2011. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
MaXXeGee: nme kell mindját a legrosszabra gondolni, bár a válaszod a kérdés része! elég ha jól összetapizol egy lemezt (tudom sokszor adtam kölcsön9. Mellesleg az írható lemezek is tönkremennek! Szóval felületi szennyeződés az első! Másik (a hiba kiszűréséért) , hogy másik olvasóba behelyez, megpróbál4 utána jöhet a kábel, kontakt, törés hiba. amennyiben más lemezt beolvas akkor kizárt az olvasó hiba. amennyiben mást sem akkor kezdjük az olcsóbb -tól. Adatkábel....
2011. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem akkor megpróbálom ezekt hátha, köszönöm a segítséget, még van rá garancia szóval azt mindenképp kihasználom ha kell!
2011. dec. 12. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!