Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Playstation 1-es játékok...

Playstation 1-es játékok mennek Playstation 2-őn?

Figyelt kérdés
Egy haveromnak van Ps 2-je nekem meg van régebbről marad Ps 1-es játékaim. Hallottam olyat, hogy Ps 1-es játékok mennek Ps2-őn.
2011. dec. 13. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Állítólag mennie kell. De még sose próbáltam.
2011. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, feltéve hogy:

-A játék eredeti, vagy chipelve van a PS2

-A PS1 játékod régiója egyezik a PS2 gépével (ergo: PAL) (vagy a gép chipelve kell legyen)

-A játékot a Sony sabványainak betartásával fejlesztették. Vannak játékok amik ettől eltérnek és nem működnek PS2-n. Vagy pl működnek, de több lemezes játék esetén a lemezcsere nem működik. (pl Metal Gear Solid)


Eredeti játékot csak beteszel és megy. Haverom chipelt PS2-jét úgy kellett indítani PS1 játékkal, hogy betettük a játékot, hátul ki/bekapcs (kövér PS2), majd egy jó hosszú reset-el indítottuk a gépet, amit a "Sony Computer Entertainment" felirat megjelenéséig nyomvatartottunk.


Mindezek felett ahhoz, hogy PS1 játékban ments, kell egy PS1 memória kártya. Lehet biztonsági másolatot tartani PS2-es kártyán, de a PS1 játékok csak PS1 kártyára tudnak menteni.



Remélem kielégítő a válasz. :)

2011. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen kielégítő :) kösz a gyors válaszokat
2011. dec. 13. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!