Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van dupla sáv az 1080p...

Sephiroth97 kérdése:

Miért van dupla sáv az 1080p hd filmben?

Figyelt kérdés
Tegnap letöltöttem egy hd filmet (24gb), de amikor elindítottam ( több lejátszóval is pld: Windows media player home cinema, KMPlayer) a lejátszón belül volt 2 sáv amin egyszerre futott a film. Miért lehet ez? Talán vmi lejátszó beállítás?
2011. dec. 19. 08:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha kell még vmi információ, akkor írd le és elmondom!
2011. dec. 19. 09:01
 2/7 A kérdező kommentje:
ja! és *film neve*.SBS.3D.1080p.BluRay.DTS.x264.HuN
2011. dec. 19. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Ott van a nevében, hogy 3D...talán ezért a két sáv.
2011. dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rendben van , de nem értem miért a 2 sáv, az miért jó?
2011. dec. 19. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:
több féle 3D technológia létezik, én sem vagyok benne teljesen otthon. Az egyik kép a bal a másik a jobb szemé és valamivel (szemüveg) el kell szeparálni. Utána kéne olvasni, hogy ez a fajta 3D hogyan működik, mi kell hozzá.
2011. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam valamit:


"Az SBS (Side-By-Side) egy 3D képmegjelenítési technika. Lényege, hogy a jobb és a bal szemhez tartozó nézetek képeit egymás mellé helyezi, majd így továbbítja nagy felbontású televíziós csatornán. A jobb és a bal nézetet a megjelenítés helyén választja szét, hogy a néző jobb és bal szemébe már csak a megfelelő nézet képe jusson. Egyszerűen egymás mellé helyezi a két képet. Ezt a jelet ismeri végül fel a 3D-s megjelenítő, amit kettéválaszt, teljes képernyősre nyújt, és az aktív szemüveg segítségével megjeleníti a jobb és bal szemnek."


Ehhez gondolom kell megfelelő kijelző és egy aktív szemüveg. A mozis 3D passzív, polarizálás elvén mülködik.

Az anaglyph 3D meg a régi vörös-cián szemüveges megoldás (egyszerű, olcsón megvalósítható, de rossz minőségű).

2011. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem! nagyon szépen köszönöm!!
2011. dec. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!