Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Word-ben hogyan jön ki az...

A Word-ben hogyan jön ki az 1800 karakter/oldal?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy Word-ben a standard az 1800 karakter/oldal. Ez hogyan jön ki? Milyen beállításokkal?
2009. máj. 18. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Arial betűtípus, 12-es betűméret, másfeles sortávolság. Ebbe belefér néhány nem egész sor is. De nem hiszem, hogy ez a standard lenne. A default beállításokban eleve Times New Roman betűtípus van, 10-es betűmérettel, szimpla sortávolsággal, és azzal sokkal több karakter jön ki egy oldalra.
2009. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A/4-es lapméret (mindenhol 2 cm-es margókkal) esetén 3500-4000 karakter fér ki (Times New Roman, 12 pt, szimpla sorköz). Ezek alapján szerintem nem lehet 1800 karakter/oldal a standard, hiszen az általam leírt paraméterek a "standardok".
2009. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudtommal az 1800 karakter úgy átlagosan egy oldal, hogy a szóközöket nem számolod bele, Times New Roman 12-es betűméretet és másfeles sorközt állítasz be.

Ez nem feltétlenül pont egy oldal, sőt, valószínűleg kevesebb, de elvileg ez az a mennyiség, amellyel biztosan nem kell az olvasónak lapoznia (persze ha versről, vagy más okból rövid sorokról van szó, az más kérdés).


Remélem, tudtam segíteni!

2009. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!