Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom felhúzni a Phenom...

Hogy tudom felhúzni a Phenom II X2 555-ös procimat? Vagy lehet, hogy nem ezzel van a baj?

Figyelt kérdés

Kicsit szagatottan viszi a gta4 et nem mindig olyan néha néha beszaggat néhány percre nem vészesen csak zavaró!

2Gb 1666-os DDR3 ramom van

Hd 6790-vidkari

Phenom II x2 555 procim

Chieftech 500 as táppal!!!


2011. dec. 28. 12:44
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Inkább a letiltott 2 magot old fel, ha támogatja az alaplapod.
2011. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg nem árt +2GB-al megtoldani.
2011. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam hogy talán kevés neki a 2gb ram de valami van a procival is okosok azt mondják!Csak nem volt kedvem tovább őket olvasni miként oltanak engem! Hogy érted hogy oldjam fel a 2 magot? Mért lenne az letiltva?
2011. dec. 28. 18:45
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Phenom II -t nem gyártanak natív 2 magosra. Az AMD a kétmagos Phenom -jait azért vezette be, hogy a gyártási selejtjeit ne kelljen kidobni. Csakhogy sokkal nagyobb igény van ezekre a procika, mint tényleges gyártatási selejtek száma. Ezért az ezekben a pocikban letiltott magok 60-70% -a nem is selejtes, vagy az AMD szigorú minőség ellenőrzési rendszerén bukik meg, de attól még tökéletesen működik.

Ha az alaplapod támogatja a magfeloldást, azt ACC (Advanced Clock Calibration) vagy csak simán Core Unlock néven találod meg. Ennek egyébként egy cseppet sem nagyobb a kockázata, mint az Overclocking -nak. Ha mégse stabil a mag, BIOS reset és minden mehet tovább.

2011. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!