Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok színes patronn...

Thomas Burnt kérdése:

Miért nem tudok színes patronnal feketén nyomtatni, holott eddig sikerült?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Prémium minőségű utángyártott színes tintapatront használok HP 845c típusú nyomtatómhoz. Eddig tudtam vele feketét (szöveget) is nyomtatni (igaz, ilyenkor egy kicsit szürkébb a végeredmény), viszont egyik napról a másikra nem hajlandó feketén nyomtatni, csak színesen. Semmihez nem nyúltam, nem állítottam el semmit sehol. A patron vadiúj és (látszólag) semmi baja, minden színárnyalatot kinyomtat. Évek óta ezt a fajtát használom és sosem volt vele semmi bajom. Tesztoldalt is nyomtam, de arról is csak a fekete hiányzik. Minden Windows XP-s beállítást átnyálaztam a nyomtatóra vonatkozóan, de nem találtam semmi erre utalót. Mit tudok tenni, hogy újra tudjak feketét nyomtatni színes patronnal?
2011. dec. 29. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kellene fekete patronnal feketét nyomtatni?

Illetve milyen patront vettél pontosan, mi a száma?

2011. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A patron száma: 6625.

Anyagi megfontolásból veszek utángyártott patront. Ebből kiindulva nyilván nem fogok feleslegesen beruházni egy fekete patronra is, amikor a színessel is lehet feketén nyomtatni.

Olyan segítséget várok, amely a kérdésemre ad választ, és nem más lehetőségeket kínál, amelyekkel nem kívánok élni.

Köszönöm.

2011. dec. 29. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy olcsóbb, de a szó szoros értelmében soha nem fogsz ténylegesen feketét nyomtatni színessel. (Csak max az általad említett szürkéset.)


Ezért: [link]


Már az is "csoda", hogy eddig lehetett így "feketét" nyomtatni, fogalmam sincs, hogy lehetne megoldani, de nem lenne egyszerűbb egy feketét is venni?


(Ráadásul költségtakarékosabb lenne, mert ha fekete kell csak a nyomtatásnál, így egy komplett színeset használsz el, mivel a feketés árnyalathoz minden színt fel kell használnia. Ha lenne csak fekete, akkor ritkábban kéne patront cserélni, ráadásul a csak fekete patron általában olcsóbb is, mint a színes.)

2011. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm jótanácsod, de nem ma kezdtem nyomtatni, elhiheted. Mint azt korábban írtam, évek óta használom ezt a patront. Nagyon keveset nyomtatok, általában néhány iratot, meg néhány dvd borítót havonta, ennyi. Erre feleslegesnek tartok megvenni egy fekete patront is. Annyira keveset használom, hogy előfordult, hogy beleszáradt a tinta. És hiába olcsóbbak ezek az utángyártott patronok, ahhoz viszont drágák, hogy kettőbe száradjon bele a tinta egy helyett (adott esetben). Ez viszont új patron. Kinyomtattam vele az első napon 18 oldal szöveget (feketében), másnap 1 oldal szöveget (feketében), és harmadnap ugyanez már nem jött össze. Csak egy üres lapot köpött ki magából a nyomtató. Mellesleg tisztában vagyok vele, hogy színes patronnal a fekete szöveg szürke lesz (mint ahogy azt írtam is), de nekem ez így is megfelel.


Amit eddig kipróbáltam:

- megnéztem a patront, hogy sérült vagy koszos e

- a nyomtató szoftverével végrehajtottam egy tisztítási parancsot

- Átdugtam a nyomtatót egy másik USB portba

- letöröltem a driver-ét, reboot, majd lehúztam a HP oldaláról a legfrissebbet és feltelepítettem


Eddig semmi siker. További ötleteket, és nem egyéb alternatívákat (pl.: ne akarj feketében nyomtatni, vegyél fekete patront is, vegyél új nyomtatót, stb.) várok.


Köszönöm.

2011. dec. 30. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!