Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Blu-ray lejátszó viszi...

Holland.vilmos kérdése:

Melyik Blu-ray lejátszó viszi a külső meghajtót?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy rég áhított blu-ry lejátszót, de döbbenetemre csak a sima vágású USB- pendrive-ot viszi. A használatiban benne van, hogy hosszabítókábellel nem lehet összekötni USB-eszközt..

Fontos lenne, hogy egy olyan lejátszót találjak, amihez hozzá tudom kapcsolni a külső meghajtót, mert csak így tudnék lejátszani olyan filmeket, amiket csak blu-ray visz... (pl. MKV fájlt.)


2011. dec. 29. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen az a sima vágású pendrive?

A hosszabbító kábelen nem a külső hdd 40 cm-es vezetékét értik, hanem a külön kapható 3-5 méteres usb hosszabbítókat.

Amúgy kipróbáltad, hogy működik-e?

2011. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sima vágású pendrive alatt a hétköznapi pendrive-ot értem. Azt gond nélkül vizsi. De a HDD-hez van egy pár cm-es USb-kábel, hogy a géphez lehessen csatlakoztatni.


Amúgy természetesen kipróbáltam, és nem reagál rá.

2011. dec. 30. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
A lejátszó támogatja a külső HDD fájlrendszerét?
2011. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem sikerült kiderítenem, pedig már próbáltam. De nyilvánvalóan nem, ha nem sikerült elindítani.


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan lejátszó, ami viszi a HDD-t?

2011. dec. 31. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elsősorban MKV fájlokhoz kell lejátszó, akkor vegyél valamilyen médialejátszót.

Pl. ilyet


[link]


Ezek gond nélkül beolvassák az ntfs fájlrendszerű külső HDD-ket és lejátsszák róla a FullHD-s videókat.

A mostani lejátszód valószínű, hogy csak a fat32-es fájlrendszert olvassa.

Annyit tudsz tenni, hogy leformázod a külső hdd-t fat32-re. Ennek az a hátránya, hogy a maximális fájlméret ~4GB. A legtöbb mkv videó ennél nagyobb ezért darabolni kell őket.

Ezzel le tudod formázni fat32-re a külső hdd-t:


[link]

2011. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!