Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a gépem úgy...

Laczi Ronald kérdése:

Hogyan tudom a gépem úgy megcsinálni, hogy csöndesebb legyen, lehetőleg 0ft-ból? Alaplap:GIGABYTE EP31-D3SL LGA775 VGA:Nvidia Geforce 9500GT 512mb RAM:DDR 2 800mhz 2x2gbram CPU: Dual Core E5700 2x3ghz Táp:400W Ház:SP 2 ventivel HDD:Samsung 160gb

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
rivatuner kicsit vedd le a ventik pörgési sebeségét
2011. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
leírnád légyszi,hogy tudnám ezt megtenni?
2011. dec. 30. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy a géped tele van 8cm-es vagy kisebb ventilátorokkal. Ezek hangosak. Ha összeszarod magad is. Ha a házon vannak megfelelő furatok, vehetsz bele 12cm-es ventiket, azok jóval halkabbak. De ezek csak a ház ventik, a processzor és a videókártya még mindig lehetnek zajosak, hogy a tápot már ne is említsem.

0ft-ból max annyit hozhatsz ki, hogy kiszereled őket. De az pedig a hűtés rovására megy. Tehát megszoksz, vagy megszöksz. :D

2011. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretném úgy kihozni,hogy nagyon kis csöndes legyen. Ismerősömnek is sikerült bármilyen tpá vagy venti nélkül
2011. dec. 30. 12:45
 5/9 A kérdező kommentje:
A processzor hűtöm egy xilence.
2011. dec. 30. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos először is a BIOS-ba is benéznék. Olyan opciót keress, hogy Smart Fan, vagy ehhez hasonló (itt a fan a kulcsszó). Talán képes hőmérséklet alapján szabályozni a BIOS is a ventilátorokat. Egy próbát megér.
2011. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Néztem igy is hangos. De most próbálgadtam így a ventikkel játszadozni és a táp az rohattul hangos pedig halkabnak kéne lennie tápot,hogy lehet halkabá tenni?
2011. dec. 30. 13:15
 8/9 Giannoka ***** válasza:

1. a ventilátorok forgásának irányát és a levegőáramot figyelembe véve ki kell alakítani a megfelelő szellőzést.(ne dolgozzanak egymás ellen a ventilek=> ez szokott a legnagyobb probléma lenni) polaritás fordítással megoldható

2. megfelelő szigetelés: a ház azon részeit, ahol szökik a levegő szigetelni kell. azért raksz bele ventilátort a gépbe, hogy irányítsd a szellőzést.

3. a ventilátorok rögzítése: a ventilátor forgás közben rezeg. ezt a rezgést a gépház felerősíti és ezért lesz nagyon hangos.

tovább is van, de az már a fizetős kategoria

2011. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi a házam

2011. dec. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!