Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem játszik le . Avi-t a DVD...

Nem játszik le . Avi-t a DVD lejátszóm, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy CANON SX150 IS fényképezőm, 720p-ben tud videót csinálni, de .mov kiterjesztésben. Amit adtak hozzá programot azt feltelepítettem, és átkonvertáltam vele .avi-ba.

De nem játssza le a DVD lejátszó, csak hang hang van.

DVD lejátszó: Millenium MN9605 HDMI DVD Player

Szerintem valami Codec hiba lehet.


Mit csináljak hogy letudjam játszani?


2011. dec. 30. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Így van. Olyan kodekkel kéne áttömöríteni, amit lejátszik a player is...
2011. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom megnézni, hogy milyet tud a lejátszó, hogy abba konvertáljam??
2011. dec. 30. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


AZ AVI csak egy tokozás, avagy tárolóformátum, azon bekül lehet több fajta kodek is használva mind a videó, mind az audiósávokhoz.

A fényképeződ valszeg MJPEG vagy h264 videókodeket használ valamilyen bugyuta, rossz minőségű hangformátum mellett, ráadásul a kép 720p, ami ugye már HD ezen felül Apple MOV tokozása van.

Na már most a legtöbb asztali DVD lejátszó viszont ha AVI tokozású filmet teszel elé, akkor DivX/Xvid kódolású filmre számít MP3 audió mellett és a legtöbb ilyen lejátszó más kódolással nem is igen boldogul.

Tehát a megoldás az, hogy Xvid/DivX formátumba konvertáld a videód, méghozzá csökkentett méretben, mondjuk 480p.


Ehhez az ajánlatom:

Freemake Video Converter

*****


Íme egy kis segítség:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kipróbálom.
2011. dec. 30. 15:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyik kodekkel sem jó.
2011. dec. 30. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Tegyél be a számítógépDVD meghajtódba egy olyan lemezt, amit lejátszik a DVDlejátszód. Tedd fel a linkelt programot és az megmondja, mivel van kódolva a film. A többit is ilyenre próbáld konvertálni...


[link]

2011. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A felbontással volt a baj, most már jó.
2011. dec. 31. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!