Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régi "ámító"gépemen bekapcsolá...

Régi "ámító"gépemen bekapcsoláskor a következő felirat jelenik meg. A telepitő nem talált a számítogépben telepitett merevlemezes meghajtót. Pedig benne van. Én mint abszolut fakezü hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

És működik a vinyó?

És mennyire öreg a gép (proc, alaplap típus)?

És mekkora a vinyó?

És masterre van állítva? (Gondolom IDE vinyóról van szó)

2009. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
P4 ,80GB,1GB DDR RAM.Valószinüleg én állítottam el valami a BIOSban,de már fogalmam sincs,hogy mit.Probálkoztam.
2009. máj. 22. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit régebbire gondoltam.

Ha tényleg csak BIOS baja van, akkor a legegyszerűbb, ha lereseteled a BIOS-t. Kiveszed az elemet néhány percre, vagy általában van egy reset jumper az elem környékén, ha megtalálod, az még jobb. Ezután bekapcsoláskor egy alapbeállítást vesz az alaplap, és működnie kell mindennek.

(A vinyó hátulján a jumperek állását leellenőrizted, hogy Masteren vagy Auton/Cable Selecten legyen?)

2009. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés már nem aktuális,megváltunk egymástól.
2009. okt. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!