Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP van a gépemen. Szeretnék...

XP van a gépemen. Szeretnék feltelepíteni egy Windows 7-et is, de hogyan?

Figyelt kérdés
Az XP-t magamtól is fel tudom rakni, de azt nem tudom, hogy hogyan kell pluszba egy oprendszert felrakni, úgy, hogy ne vesszen el az XP. Illetve, azt szeretném még megtudni, hogy ha lesz a gépen két oprendszer, akkor mindig ki kell választanom, hogy melyiket akarom, vagy be lehet állítani, hogy melyikről bootoljon be automatikusan?
2012. jan. 5. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

"vagy be lehet állítani, hogy melyikről bootoljon be automatikusan?"

Akkor minek 2?

Amúgy külön partícióra kell telepíteni...

2012. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálam is xp és win7 van egyszerre, nálam így van megoldva:

teljesen leformáztam a winyót (a fontos dolgokat másold át egy külső winyóra), majd 3 részbe particionáltam. az xp-nek, win7-nek és egy közös tároló (játékokat ide telepítem, programokat, ide mennek a letöltések, persze csináltam itt két külön program files mappát, egyet egyet a két rendszernek, így pl. ha xp-n vagyok és telepítek valamit akk a program files (XP) mappába telepítem). a partíciókat arányosan csináld. a közös tároló legyen értelem szerűen a legnagyobb.

fontos h először mindig a régebbi rendszert kell telepíteni! szval itt az xp-t. feltelepíted, majd berakod a win7 telepítőt, és azt feltelepíted a másik partícióra. majd amikor bekapcsolod a gépet kijön egy "menü" ahol ki kell választani h melyik rendszert akarod használni (itt az USB-s billentyűzet nem működik!).

lényegében ennyi. : )


off: nálam a közös tárolót nem látta a két rendszertelepítés után, mert nem volt elnevezve. szval lehet nálad is ez lesz, de ne ijedj meg ;)

2012. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nálam kettő operációs rendszer nem vált be. Állandóan újraindult, hibaüzeneteket irt ki, nem volt jó...
2012. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

azért kell kettő, mert néha szükségem van xp-re.

az nem baj, ha az xp-m 32 bites, de win7 64bites lenne?

2012. jan. 5. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:

nemgond! nálam is ugyan így van!:) több mint egy éve használom így, és semmi gond nincs belőle.


a rendszerújratelepítés egy picit macerás, mivel ha csak a win7et akarod feltenni akk még nincs is gond, de ha az xp-t akk a win7et is újra kell telepítened. de félévente 1szer egy ilyen nálam még belefér : )


*második voltam*

2012. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. De (szerintem) csak akkor rakj 64 bitest, ha van min. 4 gb memóriád (ram+videókártya).
2012. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a ram 3gb, a videókártya nem tudom. azért bírni fog mondjuk egy mozillát így a win7?
2012. jan. 5. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!