Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem látom a Divx filmeket a...

Nem látom a Divx filmeket a DVD-n, miért? Mi az a multisession?

Figyelt kérdés

Még régebben kiírtam egy DVD-t amin 2 film volt rajta, minden oké mindkét DVD lejátszó lejátssza, de ma valamiért nem sikerült és fogalmam sincs hogy miért. Vettünk új DVD-t, fogtam a Nero-t először megpróbáltam sima adat DVD-t írni úgy ahogy kell, külön mappákban, mindig úgy szoktam, erre berakom a DVD-t a lejátszóba és nem azt írta ki hogy error, hanem nem mutatott semmi filmet. Mi baja lehet? Egyszerűen nem jövök rá, pedig eddig mindig jó volt, ja és még azt írja ki, hogy multisession DVD vagy mit akarok csinálni, próbáltam már hogy rámegyek hogy azzal csinálja meg nélküle de semmi. :S Pedig csak sima video fájlok, nagyon jó lenne mert gyorsabban is írja ki, meg sok film ráfér egy DVD-re, aki tud valamit légyszíves írjon nagyon megköszönném. :))

Köszönöm <3


2012. jan. 6. 02:52
 1/1 anonim ***** válasza:

először is a másodikkal kezdeném: a multisession az egy lemezírási fogalom. ha egy dvd-t nem írsz tele, és nem zárod le, akkor arra később még lehet egy második menetben adatot írni. ez szépen hangzik, de az asztali dvd lejátszók nem ismerik az így megírt lemezeket, illetve nem látják csak az első menetben kiírt fájlokat.

asztali dvd olvasó ha egyszer már le tudott játszani egy lemezt, akkor azt le kéne tudja olvasni később is (szerintem). ha csak a most frissen kiírt videót nem játsza le az olvasód, annak több oka is lehet. pl olyan video kódolás van a fájlban, amit a dvd lejátszó nem ismer, hibás a videó (számítógép a hibás fájlokat is lejátsza, aztán a film közepén akad meg), esetleg a videó fájl kiterjesztése nem a tipusának megfelelő (mkv-ról átnevezték avi-ra) stb. szóval ehhez tudni kéne hogy a videó fájl milyen kódolású (xvid, mkv, divx4-5-6) és milyen típusú lejátszóban akarod megnézni

2012. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!