Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan program amivel a...

Van olyan program amivel a facebookról leszedett képeknek a minőségét valamelyest fel tudja javítani? Hogyha ráközelítek valakire, akkor ne legyen annyira pikszeles a kép.

Figyelt kérdés
Ha van, akkor mi a neve a programnak?
2012. jan. 7. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A GMail tud ilyet!


1. Nyisd meg a GMailt.

2. Bökj rá a levélírás gombra.

3. A cím mezőbe írd be annak a címét, aki a kép tulajdonosa.

4. A tárgy mezőbe írd be: "kép".

5. A levélbe szúrd be a faszbúkról lehúzott rossz minőségű képet.

6. Alá írd a következőt: "Szia! Légy szíves küldd el nekem ennek a képnek az eredeti, nagy felbontású változatát. Köszi."

7. Nyomd meg a küldés gombot.


A jó minőségű kép nemsokára megérkezik.

2012. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, erre nem is gondoltam. :) xD
2012. jan. 7. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első jó ötlet, de csak akkor válik be, ha a feltöltő jobb minőségben tölti fel, mint ami kint van. Ha a kint lévő az eredeti minőség, akkor jobb nem is lesz...
2012. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Arról még senki nem beszélt, de érdemes tudni hogy ilyen program nem létezik. Minden rasztergrafikus kép (főleg ha még veszteségesen tömörített) nagyítása minőségromlással jár, minél nagyobb mértékű nagyítás mellett egyenesen arányos romlás tapasztalható.


Csak a filmekben történik máshogy, a valóságban mindig romlani fog.

2012. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy a feltöltött nagyobb képek "butított", kisebb felbontású másolata kerül ki a FB-ra és ezt küldik el - mármint az eredetit - az első módszerrel. Ezért írtam ha a kirakott kép az eredeti feltöltött, akkor annál nem lesz jobb... Tehát én ezt is leírtam :)
2012. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a facebook alapbeállításként tömöríti a feltöltött képeket helymegtakarítás végett, ezért nem tárol belőlük nagy felbontású változatot. kivéve ha feltöltéskor ezt a feltöltő kéri, de ez nem túl gyakori.

az egyetlen megoldás, ha közvetlenül a forrásnál érdeklődsz.

2012. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!