Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Routerrel (TP-link TL WR841N)...

Routerrel (TP-link TL WR841N) internet és LAN hálózat egy időben. Megoldható?

Figyelt kérdés

A felállás a következő:

Adott egy router: TP-Link TL WR841N

Adott két gép: Win7 (laptop) és XP sp3 (asztali)

A routerbe megy az ADSL net (Tré-Home) onnan meg vezeték nélkül a két gépbe. Van net.


Most jön a csavar:

Jó lenne, ha a nettel egy időben tudnék létrehozni és használni egy LAN hálózatot a két gép között, természetesen a routeren keresztül.


A routerben van secondary connection, de ennek használatára még nem jöttem rá, szóval kérném a segítségetek.


Bármilyen (értelmes) tipp jól jöhet és persze a normális/hasznos válaszokra megy a zöld pacsi.


Köszönöm!


G.


2012. jan. 10. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már meg is oldottad. A router a két hálózat határán lévő eszköz, mindkettőnek része egy-egy adapterrel és egy-egy ip címmel. Ahova a két képet csatlakoztattad, az a LAN.
2012. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hmm, ha a routerből wifi-n megy a net a 2 gépbe és tényleg működik is, akkor a 2 gép között is megvan a kapcsolat.


A wifi ugyan azt teszi, mintha egy kábellel lenne rákötve a gép.

A LAN megvan már, a 2 gépnek látnia kell egymást.



Szóval én nem értem a problémát ezzel most. :)

2012. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, félreérthető voltam.

Szeretnék egy helyi, a két gép közötti adatok átvitelére szolgáló hálózatot is létrehozni úgy, hogy közben az internetkapcsolat is megmaradjon.

G.

2012. jan. 10. 19:51
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Mint ahogy az előzők mondják, már most van egy helyi hálózatod fizikailag kiépítve azzal, hogy mindkét gép ugyan arra a routerre csatlakozik, függetlenül attól, hogy vezetéken vagy Wi-Fi -n.

A szoftveres beállításokat ezzel kapcsolatban nem a routerben, hanem Windows -ban kell beállítani.

Bővebben:

[link]


Célszerű még fix helyi hálózati IP címeket beállítani a gépeknek ilyenkor (ha nem teszed esetleg érhetnek kellemetlenségek a későbbiekben). A legegyszerűbb a routeredben (DHCP menü-->Address Reservation.)

2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, P.O.C. linkjén elindulva végül kis Guglizás után megoldottam a gondot. ( [link]

A zöldet dobtam mindenkinek.

G.

Kösz, mégegyszer.

2012. jan. 10. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!