Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Billentyűzet vagy beállítás,...

Billentyűzet vagy beállítás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy a laptopomon a billentyűzet néha, minden ok nélkül, amikor gépelek, furán viselkedik, pedig semmit nem állítottam rajta sehol, a gép egyébként új, de a régi is u.ezt csinálta. Konkrétan: gépelés közben annak ellenére, hogy csak a betűket ütöm le, sem nyilat vagy egyéb mást, a kurzor egyszer csak átugrik a szavak, sorok között máshová, és amit gépelek, már oda íródik be, vagy hirtelen (u.így gépelés közben) átugrik egy szóra, amit ki is jelöl és így amit írok, átírja azt. Rohadt idegesítő, mert hiába tudok gépelni, sőt annál rosszabb, mivel így az ilyesmit későn veszem észre és javítgathatok, ha egyáltalán észreveszem, amikor ezt csinálja a gép.

Miért csinálhatja ezt, mit és hol kéne beállítani, hogy ne csinálja ezt??? SOS!!!

Gondolom, nem csak én találkoztam ezzel a problémával, hanem mások is. Valami magyarázat és megoldás biztosan van!?

Köszönöm előre is nagyon annak, aki segít!


2012. jan. 11. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de szerintem próbáld meg a touchpad érzékenységét lentebb venni kicsit.

A barátnőmé csinálta ezt pontosan.

Gépelés közben amikor a keze közel került a tapi-hoz,nem is ért hozzá, a kéz melegétől odébb lökte kurzort és mindig hülyeségeket írt.

Egy próbát megér.

Üdv

2012. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom. De hol kell ezt beállítani, hol találom??
2012. jan. 11. 15:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a tapipad néha meg nehézkesen reagál az érintésre :o
2012. jan. 11. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Vezérlőpult/egér

Nem biztos hogy egyből be tudod állítani.Lehet nincs feltelepítve amivel lehet a tapit beállítani.

Ha nincs.

A notebook telepítőlemezén szokott lenni.

Fel kellene rakni és ott lehet utána állítgatni egy csomó dolgot.

Nekünk sikerült.

És pont ugyanezt csinálta amit leírtál.

Írás közben amikor pont nem néztél oda már tök máshová írtál, mondatok,szavak közé stb...vagy kijelölt dolgokat.

Levettük az érzékenységet azóta nincs ilyen.


Remélem összejön.

Üdv

2012. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Meg fogom ezt próbálni.
2012. jan. 11. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem hajszálra pontosan ugyanezt szokta csinálni a laptopom. Most legalább tudom, hogy mitől van.

Amúgy nekem van hozzá egerem és az Fn+F7 billenytűkombináció segítségével ideiglenesen ki szoktam iktatni a tapipadot.

2012. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ettől, van, mert kipróbáltam úgy a gépelést, hogy a kezem a levegőben tartottam, távolra a tapipadtól, és írás közben akkor is ezt csinálta... Talán akkor, amikor a sz vagy z betűt gépeltem.

Kipróbáltam a linket is, amit fentebb adott vki, letöltöttem, amit kell, de mégsem tudok beállítani semmit a Device Settingsnél a tapipaddal kapcs.ban, mert nem mutatja azokat, amiket a linknél a segítő képek :(.

2012. jan. 14. 13:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, hogy a billentyűzet van ellállítódva valahogyan? Mondjuk, hogy bizonyos betűk egymás utáni gyors lenyomásakor (mint gépelés közben), egyes billentyűk (így a betűk) nyílként működnek (fel, le, kijelöl stb.) ?
2012. jan. 14. 13:41
 10/11 anonim válasza:
Pont ez a problémám nekem is, de jó lenne, ha rájönne vki mitől lehet, mert írtó idegesítő tud lenni.
2012. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!