Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítéskor megmaradnak...

Újratelepítéskor megmaradnak a régi dokumentumaim?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves a laptopom és kicsit be van már lassulva...Azt hallottam, hogy nem árt ilyen időközönként újratelepíteni. Én nagyon nem vagyok számítástechnikai zseni, bocsi, ha túl szőkenős a kérdés: újratelepítés után megmaradnak a régi dolgaim? Rengeteg dokumentum, fénykép stb van a gépen és eléggé macerás lenne ezt mind lementeni, majd visszapakolni. :(

Amúgy mennyi időt vesz igénybe egy ilyen újratelepítés? (persze profival csináltatnám, nem én állnék neki :D)

Köszi! :)


2012. jan. 12. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha formázod akkor nem.

Az idő meg attól függ hogy milyen az oprendszer. A Windóz XP kb 1 óra, a 7 meg kicsit több...

2012. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha formázod akkor elveszik minden. Újratelepítésnél pedig érdemes formázni.

Ments le minden előtte.

XP: 2 órát lazán számolhatsz mire minden driver és egy-két alap program felmegy

WIN7: valamivel gyorsabb

2012. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell két partíciót csinálni - mondd meg a szakinak, hogy úgy csinálja - és azután a képeket, dokumentumokat és a saját cuccaidat tedd a másik partícióra és akkor újratelepítéskor nem vesznek el...
2012. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A másik meg az, hogy a frissen telepített gépről kell egy image fájlt készíteni (én Norton Gostot használok, de mási is jó), arról az újrahúzás sokkal kevesebb idő.

Akkor érdemes nekifogni, akkor fent van az oprendszer, a fontos programok mindegyike, be is lett állítgatva, ami kell. Nekem így az újrahúzás a bootlemezről indítástól a művelet végéig kb. 20 perc.

2012. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. jan. 15. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!