Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Notebook-ot vagy asztali...

Notebook-ot vagy asztali számítógépet vegyek? Milyet?

Figyelt kérdés
100 000 körül szánok rá, nem tudom hogy melyiket vegyem. Meg hogy milyet. Leírhatnátok az elönyöket, hátrányokat is :)
2012. jan. 15. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire használnád? A géphez kellene monitor is?
2012. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen kellene monitor, internet, filmnézés, letöltés
2012. jan. 15. 12:03
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
Erre igazából mindegyik megfelel. De ha nem kell a hordozhatóság, akkor az asztali gép a jobb választás filmnézésre. Jobb egy 20-23"-os moncsin nézni a filmet, mit egy 15'6"-os kis sz*ron.
2012. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mondjuk azon is gondolkoztam, hogy veszek notebook-ot, és ha épp filmet nézek, akkor azt majd a nagyobb monitoron, plusz ott a bill. is
2012. jan. 15. 12:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél már írtam pár sort hasonló témában, ide is beollózom némi módosítással:


Bár igaz, hogy manapság el lehet játszadozni egy normálisabb laptoppal és alap dolgokra jól használhatók, de ha valaki tényleg komolyabban akar játszani vagy komolyabb teljesítményre van szüksége, az egy normális laptop áráért jóval erősebb asztali gépet vehet. Az asztali további előnye az esetleges tuningolhatóságon felül a sokkal jobb és olcsóbb fejleszthetőség. 150k-ból már normális asztali gép építhető, jó minőségű alkatrészekből...ezzel egy laptop csak hordozhatóságban (ez is lenne a lényege) és fogyasztásban versenyezhet...ha ez a két szempont fontosabb, mint az asztali verzió összes többi előnye együtt véve, akkor érdemes laptopban gondolkodni. Laptopot nem divatból kell venni, hanem szükségből...nekem egyáltalán nincs rá szükségem, de lehet, hogy valakinek csak ez a járható út (pl a kamionos ismerősömnek hiába mondanám, hogy azért a pénzért használhatóbb asztalit kapott volna). Gamer igények mellett esetleg el lehet gondolkodni konzolon is (PS3, Xbox 360), ami mellé elég egy egyszerűbb asztali/hordozható gép is a játékon felüli használatra.

Tehát nagyban függ az egész a felhasználási igényektől (a notebook nem az asztali gép kiváltására valók, hanem egyfajta felhasználási igény (legfőképpen a hordozhatóság) kielégítésére. Mik az igényeid?


Asztali géphez viszont most nem túl sok 100k, főleg ha monitor is kell...ráadásul a "jó" forintnak köszönhetően drágaság van, a merevlemezeknél az thaiföldi árvizek miatt még inkább. Szerintem egy 150k-t érdemes most kisajtolni, akár asztali vagy mobil gépről van szó és nem csak netezéshez meg egyszerű dolgokhoz kell.


Nekem ez a véleményem...

2012. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem. A fenti konfig 100.249Ft, ez jött ki maximum integrált HD3000 videoval és minden kiegészítővel.

A memória fejleszthető, diszkrét videokártya is pakolható bele, később nagyobb/több HDD is illetve a proci is viszonylag nagy választékból cserélhető. Ezt vesd össze hasonló árú gépekkel és döntsd el, hogy tetszik-e.

Ha igényed lenne némi játékra is, akkor hozzádobsz még 20k-t és elég normálisan el lehet játszadozni is vele:

[link]


Ennyit tudtam segíteni asztali ügyben.

:)

2012. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Laptop - értékállóság.


1000éves laptopot is el tudsz adni, 10 éves asztali gép= kuka

2012. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem sokat adnék egy 10 éves laptopért, halott aksival. A laptopot viszont teljesen cserélni kell, ha fejleszteni akarod, az asztalit csak részben.

De kár ezen vitatkozni, mert a kettő nem egymást akarja kigolyózni, hanem más igényekhez igazodnak...ezt kéne felfogni. Mindkettőnek meg van a saját előnye és hátránya...kinek mi a fontos!

2012. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én az asztalit ajánlom, mert ha esetleg 1 kicsit játsszanál rajta, akkor az asztali jobb teljesítményű és olcsóbb is
2012. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!