Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudok belépni a mappákba...

Nem tudok belépni a mappákba a saját gépemen + hálózati megosztás. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja megosztottam egy mappát, hogy egy másik gépen is tudjam megnyitni/használni/módosítani/kitörölni a fájlokat. Mivel mások is használják a hálózatot és nem akartam, hogy ők is törölhessék a fájljaimat, ezért néhány hét után módosítottam a megosztást, de nem az egyszerű megosztást használtam. Jelszót mégsem tudtam tenni, szóval hagytam a dolgokat. Ezek után a másik gépen nem tudtam megnyitni egyes mappákat, mert azt írta ki, hogy csak adminisztrátorként férhetek hozzá.

A napokban figyeltem fel, hogy arról a gépről sem tudom megnyitni a mappát, amelyiken megosztottam. Tehát a saját gépemen nem tudok hozzáférni a mappákhoz. Próbáltam beállítani az engedélyeket, de az OWNER-nél hiába pipálom be az egészet, miután rámegyek az "alkalmaz" gombra, eltűnnek a pipák. Tehát nem tudom módosítani. Ez lehet a gond? Mit csináljak, hogy helyre hozzam a dolgokat?

Amúgy próbáltam azt is, hogy vissza térek az egyszerű megosztásra, de nem segített. Nem lehet megosztani a mappákat:(

Légyszi segítsetek!


2012. jan. 16. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem a felhasználói fiók amivel a windowst használod nem teljes admin jogú. Nézd meg milyen jogaid vannak
2012. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De más mappákba be tudok lépni, csak azokba nem, amelyeket előzőleg megosztottam.
2012. jan. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!