Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akad a shift 2? Mi az...

Miért akad a shift 2? Mi az amit sürgősen ki kéne cserélnem a gépemben?

Figyelt kérdés

2gb RAM DDR2

3ghz es proci 2x de szerintem csak 1x ismeri fel -.-

Cooler master hűtés

Asrock alaplap

Nvidia Geforce 9800GT 1GB

Win 7 64 bit


2012. jan. 23. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A 2GB RAM kevés lehet, főleg 64 bites Win 7-tel! A proci típusát meg tudnád adni pontosabban?
2012. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"3ghz es proci 2x de szerintem csak 1x ismeri fel -.-"


Köszi a precíz ionformációt a processzor típusára vonatkozóan... Amúgy a 9800GT sem egy nagy durranás, szerintem cserélheted az egész gépet.

2012. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos csak ennyit tudtam a prociról kideríteni:

Intel(R) Pentium (R) 4 CPU 3,000 GHZ

2012. jan. 23. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez egy 1 magos proci, de nagy valószínűséggel támogatja a Hypertherading technológiát, ami virtuálisan 2 magot mutat az oprendszernek, de a proci ettől még nem 2 magos! A HT maximum arra jó, hogy az ezt kihasználó alkalmazások gyorsulnak 15%-t az 1 maghoz képest (néhány esetben viszont akár lassulást is okozhat). A CPU amúgy kimondottan gyenge ehhez a videokártyához (tényleg nagyon gyenge) és mint írtam a RAM is kevés (főleg ilyen oprendszer mellett).
2012. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

csak mert mikor itt a vezérlőpultban rámegyek,hogy eszközkekező akkor ugye kiírja h miből mi van.

És rámegyek,hogy processzorok és ebből az intel(R)

ebből van egymás alatt 2 szal akkor csak 2 nek írja ki de csak 1 van belőle ?

Mert mikor csináltam ilyen játéktesztet h elindulna e: can you run it akkor ott azt írta h csak 3ghz es procim van 1x :S

2012. jan. 23. 19:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Fentebb írtam, hogy 1 magos, de kettőnek mutatja magát a hyperthreading miatt! Ettől még közelébe se ér egy valódi kétmagosnak. Ráadásul ez a CPU architektúra (Intel Netburst) a legrosszabb hatékonyságú órajel/teljesítmény szinten.


Hyperthreading:

[link]

mélyebben:

[link]

2012. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link] Ez lenne az, ami 1 mag+HT.

Ahhoz a vga-hoz meg édes kevés ez a processzor.

2012. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tehát a válasz: sürgősen legalább egy Core 2 Duo proci vagy esetleg Pentium Dual-Core (nem Pentium-D!!!) és még 2GB RAM kell (de minimum még 1GB).

Milyen alaplapod van?

2012. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Asrock II31W-14
2012. jan. 23. 22:46
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az?

Elvileg fejleszthető, de ezeket a procikat újonnan már nem kapni (vagy igencsak túlárazva). Ha hozzá teszem, hogy a DDR2 is drágább a DDR3-nál, akkor azt ajánlhatom, hogy vagy használtan szerzel bele illő procit (E7300 vagy Q8400 stb) meg memóriát olcsón vagy inkább összeraksz egy tök új platformot, akár AMD AM3+ alapokon vagy Intel lga1155 valami Pentium G procival meg 4GB DDR3-mal (mindenképpen ez a nagy csere jobb döntés).


4GB DDR3:

[link]

Ez most egyben olcsóbb és később még egy ilyennel bővíthető 2x4GB Dual felállásra.

Deszka:

[link]

Proci:

[link]


vagy AMD:

RAM ugyanaz

Deszka:

[link]

Proci:

[link]


Ha a forint erősödne a közeljövőben az jót tenne az áraknak (most általánosan drágaság van).

2012. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!