Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem nagyon lassan...

A számítógépem nagyon lassan működik, nemcsak az internet, hanem maga a gép is. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Néha jobb, de néha nagyon lassú. Nagyon nehezen nyit meg pl. egy word-dokumentumot. Semmilyen vírusellenes program nem talál rajta vírust. Lehet attól, hogy esetleg poros belülről? Vagy hogyan lehetne megtudni, hogy mitől ilyen lassú? Régebben ez nem volt.

Amikor bekapcsolom, akkor is néha zúg elég hangosan pár pillanatig.


2012. jan. 28. 18:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám én magam megtisztítani belülről is? Nem szeretném szétszedni azért...Kapható valamilyen szer, ami belülről is megtisztítja, a ventillátorokat? Ha igen, mennyiért? Képernyőtisztító szer is érdekelne.
2012. jan. 28. 18:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Van némi műszaki érzékkel rendelkező (férfi) ismerősöd? Kérd meg, hogy segítsen!
2012. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs.
2012. jan. 28. 18:16
 4/8 Golf24 válasza:

Szia!Gondolom Windows Xp van rajta!Az hogy miért lassú az lehet attól is,hogy régen volt már újratelepítve a Windows,vagy éppen töredezett a lemez!De attól mert poros,nem lesz látványosan lassú!

A zúgás pedig azért lehet, mert akkor tölti be a merevlemezről a szükséges elemek az windows futtatásához a gép!

2012. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ez nem olyan sima zúgás, hanem recseg, vagy nem is tudom, mint egy motor. És nem minden bekapcsolásnál.

A gép lassúsága meg hol van, hol nincs, néha rendben van.

Újratelepíteni hogyan lehetne? Mert nekem nincs cd, nincs cd-meghajtó sem.

2012. jan. 28. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg a merevlemez recseg (haldoklik)
2012. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok. És azzal lehet valamit kezdeni? Szervizben megcsinálják?
2012. jan. 28. 18:55
 8/8 anonim válasza:
Takarítani porfújóval a legjobb, némely porszívón van ilyen funkció. Attól is lehet lassú a gép, mivel ha a processzor túlmelegszik az csökkent a teljesítményből de más hardver is hasonlóan funcionál. Egyébként a Windows XP, sőt az újabb Windows rendszerek is lusták!Ezalatt azt értem, hogy nem takarítanak eleget maguk után, ezért vannak a rendszerkarbantartó programok. Advanced System Care-t tudom ajánlani, van free versió is!
2012. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!