Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt a sima PC és...

Mennyit fogyaszt a sima PC és mennyit a notebook?

Figyelt kérdés

Szüleim mindig panaszkodnak, hogy sokat gépezek sok a villanyszámla. Ez kb annyi jelent, hogy napi 4-5órát.

Most van ety kis pénzem és arra gondoltam veszek egy notebookot, mert tudom, az kevesebbet fogyaszt. Az egyenértékű a sima asztali PC-vel? És kb mennyivel fogyaszt kevesebbet?


2012. jan. 30. 07:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem mind 1 mit csinálolk de manapség egy hosszab gépezési napon elmegy rá olyan 1.5-2 kilowatt
2012. jan. 30. 07:12
 2/4 lindmayer ***** válasza:

attól függ hogy milyen a számítógép: milyen a proci a videókártya, ja és crt, vagy tft monitort használsz

az asztali gépnek kb 150 wattól kezdődik a fogyasztása, míg egy egyszerű notinak a csúcsfogyasztása 30 wat körül van(nár a játékos laptop is fogyaszthat 60-70 wattot)

írd milyen a géped(proci vedeókártya, memória, monitor) és mire használod, mondd menyi pénzed van notebookra, mi megmondjuk, hogy megéri-e váltani

2012. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jól írták előttem ,egy böszme ehet 2-300 wattot is ,a lapi meg beéri akár 30-al is ,magyarul 1 a 10 az arány,tehát kb a nagy gép 5 óra alatt megeszik annyi áramot,mit a lapi 50 órai használattal
2012. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem igazán értek ezekhez a processzor meg ilyen cuccokhoz asszem 2.4ghz processzor a többit nem tudom amit kérdeztél bocsi, ja és régi fajta monitor az nemtom melyik de nem az a vékony...

hát a leptopra olyan 100at szánok de sztem ha úgy van anyumék pótolnak bele de nem akarok sokkal többet költeni rá

2012. jan. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!