Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az igazság? Én nem hiszem...

Mi az igazság? Én nem hiszem el, de ti?

Figyelt kérdés

Az mondják az osztálytársaim, hogy ezekben az új érintőképernyős telefonokban már van nyomkövető amivel meg lehet találni a telefont.

Még azt is mondják, hogy van bennük valami chip amivel ki lehet kapcsoltatni a telefont a szolgáltatón keresztül.

Ez igaz?


2012. febr. 1. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van... Ismerősöm ott dolgozik egy gyárban, ahol ezeket gyártják, azt mondja, hogy az ujjlenyomatodat is tárolja, hogy gyorsabban megtaláljon a yard...
2012. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez már 10 évvel ezelőtt is így volt. Amióta GSM hálózat létezik, azóta be lehet mérni a telefonokat. A mai világban csak pontosabb lett a dolog, meg sok telefonban GPS és hasonlók is vannak.


Mellékes megjegyzés, hogy az érintőképernyő meglétének ehhez semmi köze. A teszkó gazdaságos telefont is be lehet mérni.

2012. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ujjlenyomat kamu(hacsak nem Motorola Attrix-ről van szó), de a többi igen. Már Symbianra és Winmo-ra is voltak olyan programok,amelyek a háttérben futva bekapcsolják a GPS-t, és sms-ben küldi a tartózkodási helyét. Alapból nincs ilyen progi telepítve szinte egy telón sem, viszont ha fellépsz hálózatra egy lopott mobillal, akkor a szolgáltató láthatja a telefon azonosítóját. Onnantól pedig cellainformációk és a kártya tulajdonos nevén keresztül már megtalálják a tettest.
2012. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, ezeket még el tudom hinni, de azt hogy ki is tudják kapcsolni a telefont...

Ezt valahogy nem tudom megérteni.

Ilyet nem lehet.

Hogyan tudnák távolról úgy mond hatástalanítani a telefon, hogy semmire se lehessen használni? :O

2012. febr. 2. 02:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A számítógépedet is fel lehet úgy törni, hogy én azt látom a monitoromon amit te a tiéden. Le tudom állítani és a többi... telefon is számítógép és hálózat is van rajta. Nagyon el lehetsz varázsolva, ha nem hiszel az ilyenekben. Ha valaki nagyon szeretné, akkor még azt is felveheti egy műholddal ahogy rejszolsz a szobádban :D
2012. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!