Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri így megvenni? Egyáltalá...

Megéri így megvenni? Egyáltalán lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Egy MacBook Pro, az apple oldalán 540 000 Forint, viszont, amerikai dollárban 1799$ ami kb. 400 000 Forint, szóval, ha külföldről venném meg, akkor 1799% ért kapnám meg ? Ami hátránya csak az lenne, hogy ugye valamivel több idő, mire megérkezik?? Szóval íly módon, akár 140 ezer forinttal olcsóbban hozzálehet jutni?


Nem csináltam még ilyet, csak érdeklődnék.



2012. febr. 2. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az adott külföldi forgalmazó szállít ide, és el is fogadja a bankkártyádat, akkor igen, spórolhatsz rengeteget.
2012. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nem kell semmi ilyen vám, vagy mittudoménmiket fizetni?
2012. febr. 2. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szállítási díjat. De nyilván így is sokkal jobban jársz.


Az egész mögött az van, hogy Európában mindent úgy árulnak, hogy 1$=1€ árfolyamon váltanak át. Így aztán itt minden jóval többe kerül, mint az USA-ban.

2012. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Elvileg ingyenes a szállítás, de nem tudom Magyarországra szállítanak e az USA-ból... :S :S Kössz mindent, ment a ++++!
2012. febr. 2. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:

A vámmal meg szívsz.

Akik meg ezt 1EUR=1USD állítják azok hülyeséget beszélnek.

Az EU-ban eleve megadóztatják az USA termékeket és nem így számolnak. Plusz még árfolyamkockázat is van. Na meg a VÁMot se felejtsd el.

2012. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De a vám az mennyi? Úgy is kell fizetni, ha pl. eBay-en veszem? Mert akkor ugye ő küldi nekem... de úgy kb. mennyi.
2012. febr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi. Egy srác nyert egy iPadet és VÀMot akartak vele fizettetni.
2012. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!