Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szükségem van egy IP-címre,...

Szükségem van egy IP-címre, ahhoz, hogy megtudjam, hogy vlk honnan is ír nekem? Hogyan juthatnék hozzá? Kaphatnék részletes és egyszerű magyarázatot/választ, mert nem igazán értek a programozáshoz!?

Figyelt kérdés

MSN segítségével? -> TPCview használatával nem megyek sokra, mert a szerverközvetítő IP-jét dobja ki, sőt az én helyzetemben azt sem.

Semmi rossz szándékom nincs, csak azt akarom megtudni, még mielőtt találkoznék valakivel, hogy a soha nem látott barátom, valoban igazat ír-e nekem. Vlk segítene?:)



2012. febr. 6. 02:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha meg is tudod az IP címet, akkor sem feltétlen kapsz pontos adatot. Inkább másfelé keresgélj, közösségi oldalakon, iskolák tablóin stb.
2012. febr. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem teljesen pontos adatra. A megközelítőleges cím is tökéletesen elég, nem kell pontosnak lennie. Ha valóban külföldön van, azt nyílván kimutatja ez a weboldal: [link] :)
2012. febr. 6. 07:00
 3/6 anonim ***** válasza:

"A megközelítőleges cím is tökéletesen elég"


Ha a Vác helyett Nagykőrös szerinted hozzávetőleg pontos, akkor nagyot csalódnál...

ADSL internet esetében lehet, hogy az egyik pillanatban szentgotthárdi ember kapja ugyanazt a címet, aztán lelép a netről és legközelebb ugyanazt az IP-t már Nyíregyházán kapja valaki. Magyarországon (sokmindennel együtt) ez sem úgy működik, ahogyan kéne.


"a soha nem látott barátom, valoban igazat ír-e nekem"


Ha azt írja, hogy 47 éves, 120kg és 163cm, kopaszodó, nős férfi, akkor hidd el neki...

2012. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A túl sok információ sosem vezet jóra, ezért nem is akartam ecsetelni érdeklődésem okát. Nem egy 12 éves kis naív csitri vagyok, aki poénbol tesz fel kérdéseket unalmában, és nyílván nem egy dagadt, önbizalomhiányban szenvedő nyomorékkal barátkozom, egyszerüen csak jobb ebben a k**va országban eléggé óvatosnak lenni.

A megközelítőleges pontosságot arra értettem, hogy elég 200-300 km-es körzetre vonatkozó információ is, merthogy lesz*rom a pontos címét az illetőnek, csak tudjam meg, hogy valoban külföldön van-e, vagy csak kamu az egész.

Nem pszichológust keresek, hanem egy "programozót"...de köszönöm az előző választ is. 100%-ban hasznos volt ;)

2012. febr. 6. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:

futtatás: cmd

ott beírod a fekete kis ablakba: netstat


Csak úgy tudod meg az ip címét, ha küldesz vagy ő küld valamilyen fájlt. Érdemes bezárni a fájlmegosztó programokat 5 perccel az akció előtt, mert akkor kidob vagy 500 címet. Így azért rátalálsz majd a hosztjára/ip címére.

2012. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) !
2012. febr. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!