Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha usb-be benne hagyom az usb...

Ha usb-be benne hagyom az usb hossszabbítót és nincs rákötve akkor semmi, akkor úgy hagyhatom korlátlan ideig vagy nem szabad?

Figyelt kérdés
Volt elöl is usb portom és megégett mindkettő, mert benne hagytam...
2012. febr. 6. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz atól semmi baja ha csak valami zárlatot nem csinálsz vele.
2012. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

az elsők valszeg rossz helyre voltak dugva, és rövidzárat kaptak, nyugodtan használhatod a hosszabbítókábelt úgy, ogy nincs rádugva semmi, csak ne érje folyadék, gőz!

2012. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem hónapokon keresztül benne volt az asztali gépemben, hátulról előre hozva a kábel ha be volt kapcsolva a gép, ha nem. Mégsem történt semmi baj.
2012. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy van mind az előttem szólónak.A 3.0 van hosszabbítóval előre hozva hónapok óta és semmi baja.
2012. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Az alaplaptól vezetékek hozzák ki az USB-t a gép oldalára/hátuljára/elejére. Az USB hosszabbító is ugyanezt csinálja és kb. ugyanannyira káros. (Azaz semennyire.)


Az USB kábelben is csak vezetékek vannak. Ha nincs semmi rádugva, akkor nem folyik áram, tehát az égadta világon semmi nem történik.


A gond abból lehet, ha valamilyen vezető szennyeződés, pára kerül az USB csatlakozóra, illetve ha megsérül a kábel. (Pl. görgős székkel rámész…). Ilyenkor keletkezhet rövidzárlat.


Ha a hosszabbító kábel védett helyen van – nem a földön, por és nedvesség védett helyen –, akkor semmilyen problémát nem okoz.

2012. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 6. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!