Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen az LG Optimus Hub -...

Milyen az LG Optimus Hub - telefon?

Figyelt kérdés
Külsőre, belsőre...

2012. febr. 17. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Bevezető, külső


Alig egy hónapra az Optimus Net érkezése után egy újabb középkategóriás telefont kaptunk az LG-től. Tesztalanyunk a hardveres specifikációkat tekintve nagyjából megegyezik az Optimus Nettel; mindkét mobilban ugyanaz a chipset duruzsol, 800 MHz órajelű processzorral és 512 MB RAM-mal felvértezve. A cikkünk főszereplője viszont jobb kamerát és egy komolyabb formatervet kapott, nem is beszélve a Nova technológiával rendelkező kijelzőről; pár napnyi használat után ki lehet jelenteni, hogy kellemesen csalódunk a masinában. Hozzánk a készülék egymagában, a tartozékai nélkül érkezett, így a kiegészítők milyenségéről nem tudunk nyilatkozni. A hardver és a szoftver viszont végleges, úgyhogy semmi akadálya nem volt a tesztnek; kezdjünk is bele!



Míg a hardvert nézve tesztalanyunk többé-kevésbé megegyezik az Optimus Nettel, külsőleg nem nehéz megkülönböztetni a két mobilt. Az Optimus Hub sokkal komolyabbnak és letisztultabbnak hat, látszik, hogy többet fordítottak a formatervre. A 113,4 x 60,8 x 11,9 milliméteres méretekkel megáldott telefon borítása teljes mértékben plasztikból van. A tömegen nem érezni a fém mellőzését, a készülék ugyanis 120 grammot nyom, így egyáltalán nem mondható könnyűnek; persze a zsebet azért nem húzza. A hátlap egy csillogó lakkbevonatot kapott, melynek következtében biztosan nem fog kicsúszni a kezünkből; cserébe viszont két pernyi használat után több lesz rajta az ujjlenyomat, mint Fila táska a Nyugati téren.



A készülék előlapja az alsó gombsort leszámítva roppantmód hajaz a koreai gyártó Optimus Black névre hallgató mobiljára. A lekerekített sarkokkal operáló előlap tetejére került a hangszóró, alatta pedig egy ezüst színű LG logó trónol. A legnagyobb felületet természetesen a kijelző foglalja el, amely 3,5 hüvelykes képátlóval és 320 x 480 képpontos felbontással jellemezhető. A panel Nova technológiát használ, amely az Optimus Blackben debütált; a Hubban használt kijelző viszont bár nem sokkal, de érezhetően gyengébben muzsikál. A Novában az IPS fejlesztett verzióját tisztelhetjük; hasonlóan nagy betekintési szögek mellett emberes fényerő (a hivatalos specifikáció alapján 550 nit) jellemzi a képernyőt, a színek élénkségén viszont lehetne javítani. A kijelző Gorilla Glass bevonattal is rendelkezik, amely a karcolások és egyéb sérülések ellen hivatott védeni. Az érintéseket kapacitív módon érzékeli, akárcsak a legalul elhelyezkedő gombsor. Az androidos berkekben megszokott négyesfogat helyett viszont csak három érintőbillentyűt kapunk (beállítások,és vissza), a keresés lemaradt a Hubról.



A készülék hátlapja egy szürkés pontokkal operáló mintázattal van díszítve, melyre egy vékony lakkréteg is került. Utóbbi jó fogást biztosít, cserébe viszont gyakran törölgethetjük a fedlapot, amely vonzza az ujjlenyomatokat. A kamera felül középen kapott helyet, amely alatt egy szürke LG logó látható. A hátlapot alul tudjuk leszedni, a lefeszítése körmöt próbáló feladat; cserébe viszont betonstabil az illeszkedése. Itt helyezkedik el a külső hangszóró is, amely már közepesre tekerve nekiáll recsegni; a magas hangerő miatt viszont telefonbeszélgetések kihangosításához ideális.



Az oldalsó interfészek tekintetében nem vagyunk jól eleresztve. Alul találjuk a microUSB-portot, jobb oldalt pedig a hangerőt szabályozhatjuk. A 3,5 milliméteres kimenet felülre került, mellette pedig a ki- és bekapcsoló gomb foglal helyet, amely a képernyő feloldására és lezárására is használható.



A készülékben egy Qualcomm MSM7227T SoC dolgozik (hasonlóan az Optimus Nethez), amely egy 800 MHz órajelű ARMv6 utasításkészletű processzort és egy Adreno 200 grafikus gyorsítót rejt. A lapka egyébként szinte mindenben megegyezik az MSM7227-tel, a T betű mindössze a processzor felskálázott órajelére utal. Emellett 512 MB RAM-ot kapunk, amely a középkategóriában korrektnek mondható, a 150 MB méretű belső tárhely viszont édeskevés. Szerencsére utóbbit bármikor kibővíthetjük egy microSD-kártyával, amelyhez még csak újra sem kell indítanunk a telefont (azaz elérhető a hot swap funkció). Sebességre nagyrészt az Optimus Net szintjét hozza: bár a működés nagyrészt folyamatos, nem nagy mutatvány megakasztani a telefont. Nem szereti az összetett weboldalakat és a méretesebb fájlokat, az erőforrás-igényes programok futtatását pedig komoly akadásokkal jutalmazza. A szokásos tesztek most sem maradhatnak el, az alábbi táblázatban az Optimus Nettel ugrasztjuk össze a mobilt.



EGYSZÓVAL KURV* JÓ TELEFON.


[link]

[link]


[link]

[link]


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bIgsg..

2012. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi az igényes választ ;) :):)
2012. márc. 2. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!