Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen vinyo lenne jo a...

Milyen vinyo lenne jo a laptopomban?

Figyelt kérdés
dell tipusu laptopom van és vinyot keresek bele.
2012. febr. 21. 15:27
 1/8 2xSü ***** válasza:
40%
A Dell egy márka. Évek óta gyárt laptopokat. Kicsivel pontosabb típusmeghatározás kellene.
2012. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerinted ennyi ésszel ki tudja cserélni a vinyót? ^^
2012. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
40%

#2: Akár. Végül is nem nagyon lehet elrontani a dolgot. Ha jól megnézi, hogy milyen kábelek mentek a régi vinyóba és az újra ugyanoda dugja rá, akkor nem nagyon tévedhet.


A Windows feltelepítése sem kíván diplomát. Ha minden jól jön össze, akkor sikerülhet. Ha nem, akkor meg megfelelő kérdések feltételével itt akár el tudjuk juttatni a megoldáshoz.


* * *


De ha nem, ha odaírjuk a kritikánkat, rávilágítva arra, hogy a kérdés hülyén lett megfogalmazva az egy dolog. Ha lehet az ember világítson rá arra – ha már hozzászól a témához –, hogy miért rossz a kérdés. Ebből lehet tanulni, bizonyos felismerésekre lehet jutni.


Még egyszer: A Dell egy gyártó. Mint autó esetén pl. a Ford. Ahhoz, hogy tudjuk milyen gumi jó rá, nem elég, ha azt mondjuk: Ford, hiszen ebből nem derül ki, hogy az első T-Modell-ről van-e szó, az egyik terepjárójáról, vagy az egyik sportkocsiról. Hiszen mindegyikre más gumi kell.

2012. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
40%
#2: És nem a kérdező eszével van gond. Lehet, hogy remek biológus, vagy nagy tudású asztalos mester. Pusztán az informatikai tudása az, ami teljesen hiányzik.
2012. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Mea culpa, igazad van. :)


Lehet, hogy a szakterületéhez ért, de infóban nem jártas.

Amúgy hacsak nem egy leharcolt ezeréves gépről van szó, akkor SATA hdd van benne, azt meg nem lehet rosszul beletenni. Csak találja meg, mit kell lecsavarozni a hátulján. Ha Macbook-ja volna, akkor nézhetne. :D

2012. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
40%
Mondjuk ha Macbookja lenne, akkor nem okozna gondot bevinni a szervizbe és – persze jó pénzért – megcsináltatni mással. :-)
2012. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem cikizést vártam hanem egy kérdést tettem fel. Dell pp01l tipusus.

Amugy ténleg nem értek hozzá nö létemre, gyermekeimnek vettem de nem volt benne hdd, azért kérdezem hogy milyen hdd-t keressek itt neten.

2012. febr. 22. 09:30
 8/8 2xSü ***** válasza:
40%

Ahogy látom ez egy nagyon régi gép. 100%-ig hiteles adatokat nem tudtam szerezni, mert a gyártó oldalán már nem szerepel ez a típus, és más oldalakon sem nagyon van róla leírás. De hosszas keresgélés után azért 98-99%-ig megbízható információkat találtam. Eszerint:


Nem tudja kezelni a SATA merevlemezeket. Viszont ma szinte már csak SATA merevlemezeket lehet kapni új állapotban.


Esetleg valami eldugott raktárból kerülhet elő új állapotú merevlemez.


Érdemes itt keresgélni:

[link]


Ahol a merevlemezhez az van írva, hogy SATA, az neked nem jó! Erre figyelj. Lehetőleg inkább a bontatlan, új, vagy újszerű vinyókat keresd. Érdemes elolvasni a leírást, kérdéseket, válaszokat (ha vannak). Problémás terméket ne vegyél meg.


Az IDE-knél volt egy 128GB-os limit, ami esetleg gondot okozhat. Ez bonyolult kérdés, és így távolról nehéz lenne megállapítani, hogy a gép tudja-e kezelni a 128 GB-nál nagyobb merevlemezeket. Ha biztosra akarsz menni, akkor keress 120 GB-os – vagy kisebb – méretűt, azzal nem lesz gond.


* * *


Viszont. Ez tényleg régi gép. A hozzá való merevlemez 10E nagyságrendű árban van, ahogy látom. (Gondolom a kínálat hiánya húzza fel az árakat.) Esetlegesen érdemes elgondolkodni azon, hogy merevlemez beszerzése helyett veszel egy komplett gépet monitorral. Ezt szerintem úgy 15 000 Ft-ból már ki lehetne hozni. Az sem lenne modern gép, de képességeiben jobb lenne a PP01L-nél és nem kerülne többe (főleg, ha a laptopot is el tudod passzolni). Lásd:

[link]

és hozzá monitor:

[link]


10+x ezer forintért már lehet találni jobb gépet merevlemezzel együtt. Példa: [link] (ebben benne van a monitor is!)

De ha más monitor nélküli konfigot találsz, akkor monitort is lehet viszonylag olcsón, újszerű állapotban találni. Példa: [link]


A példának adott komplett gép 11 000 Ft, monitorral, billentyűzettel, egérrel, hangszóróval, 2GHz-es procival (a PP01L-ben 1,2 GHz-es proci van), 512 MB RAM-mal, 60 GB merevlemez hellyel, tokkal, vonóval.

2012. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!