Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eredeti windows előnyei?

Eredeti windows előnyei?

Figyelt kérdés

Eredeti windowsom még sosem volt, és érdekelne milyen előnyei vannak a nem eredetihez képest?


nem vagyok egy nagy profi, nekem eddig a nem eredetivel semmi bajom sem volt, de most fogok új gépet összerakatni és azon gondolkodtam, hogy lehet inkább vennék egy rendeset rá.


Nézegettem az árakat, a legolcsóbb ilyen 30 ezer, de ugyanazt árulják 60ért is. Nem is igazán értem, hogy mi a különbség.


Megéri ennyit adni érte? Milyen hátrányom van, ha nem eredeti van a gépen?


A linux sajnos kiesik, játszok pár játékot, meg használok egy-két olyan egyszerűbb dolgot, ami csak windowson megy, esetleg mac-en lehetne használni.


2012. febr. 21. 23:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat kérnék a pffff meg társaik nem sokat segítenek. Lehet, hogy hülye kérdés, de ha nem kapok rendes választ nem leszek okosabb.
2012. febr. 21. 23:52
 2/8 nrrolli ***** válasza:
24%

próbáld ki

egy ismerősömnek 5 évig eredeti XP home volt :)

le lassult a gépe de amiota tört win7 64 bit van rajt ugy megy mint az álom


de te döncsed el magad :)

2012. febr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Előnye, hogy nem kell krekkel, aktiválással szórakozni és minden pillanatban van terméktámogatásod és a frissítésektől sem kell félned.
2012. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Csak annyi még az előnye hogy nem kell félned a vám és pénzügyőrségtől.De semmivel sem külömbözik a kettő.
2012. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a frissítéseket kikapcsolva tartom, mert régen nem voltak kikapcsolva és aztán jött, hogy eredeti windows valódi előny, aztán szépen alig hagyott már valamit csinálni.


És ezek a frissítések micsodák leginkább különben?

2012. febr. 22. 00:24
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

A frissítések általában valamilyen biztonsági vagy működésbeli hibát foltoznak be. Nem rossz, ha vannak.


De mondjuk a Win elég drága dolog... (Kivéve, ha jó helyen tanulsz és ingyen kapsz. :) )


De amúgy konkrét példát is tudsz mondani olyan alkalmazásra, ami Windowson és Mac-en van, de linuxon nincs? (Mindent meg lehet oldani!)

2012. febr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lindmayer ***** válasza:
85%
csak annyi a különbség, hogy az adóhatóság és az egyéb nyomozószervek nem fog beszólni miatta
2012. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát... eredeti windowsért fizethetsz tízezreket (NEM ér annyit!) és ugyanazt a pucér rendszert kapod, amihez még vehetsz office-t és egyéb szükséges programokat...


Cserébe persze nem fog a BSA piszkálni. Már persze ha egyáltalán... mert magánszemélyekhez kb. soha nem mennek ellenőrizni.


Különbség működésben semmi nincs, frissítések win7 esetén a nem eredeti rendszerre is megérkeznek.


Amúgy milyen játékokkal játszol? Biztos, hogy nem mennek Linux alatt? Mert mi az az egy-két dolog, ami nem megy alatta? Mert abban lehet, tudok segíteni. Abból a pénzből, amiből windowst vennél, bővítheted a hardware-t vagy két Suse Enterprise Linuxot is tudsz venni (maga a Linux ingyenes, de vannak ilyen támogatott, jól összerakott változatok pénzért - de olcsóbban, mint a win).

2012. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!