Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PclinuxOS op. Rendszeren...

PclinuxOS op. Rendszeren "eltűnt" a firofox böngésző. Hol keressem?

Figyelt kérdés

Az "alkalmazások-internet" helyén nem találom és csak úgy tudom futtatni, ha a "parancs futtatás"-ba beírom, hogy "firefox" és indítom.

Szóval, hol találom meg a firefox ikonját?



2012. febr. 23. 03:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért tűnt el, de egyszerűen csinálhatsz egy másik ikont neki az asztalodra. A parancs részébe pedig beírhatod, hogy 'firefox'. Hozzácsapod a firefox ikont és kész. :) Hogy ezt hogy kell csinálni, az az ablakkezelődtől függ.
2012. febr. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál. Sajnos én még nagyon kezdő vagyok és pont az a problémám, hogy nem tudok parancs ikont csinálni, mert azt sem tudom, hogy melyik mappába lehet a firefox. A böngészőt csak úgy tudom elindítani, ha az asztalon "egér jobb klikk- Parncs futtatása" majd beírom, hogy "firefox" majd enter, de aztán a tálcán hiába kattintok a firefox ikonra, csak olyanok vannak a menüben, hogy: "másik asztalra" "minimalizálás" "maximalizálás" "felgördítés" "speciális" "bezár".

Aztán a "speciálison" belül van egy olyan, hogy indítóikon megjelenítése a következőhöz, ha nem fut a firefox", de hiába kattintok rá, nem történik semmi.

2012. febr. 23. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Semmi gond, mivel ha parancsként tudod futtatni, akkor parancsikont is tudsz csinálni.

Ha tudod, hogy csinálj parancsikont, csak az elérési utat nem, nincs miért aggódni. Az elérési út helyére elég a firefox parancs (amivel indítanád futtatásból is) és menni fog minden valószínűség szerint. ;)

(elvégre a parancsikon is csak egy parancsot hajt végre...)


Azt hiszem KDE-ben és Gnome-ban is úgy kell csinálni, hogy jobb katt az asztalra és Indítóikon vagy Parancsikon létrehozása, esetleg Új -> Indítóikon, vagy hasonló. Találd fel magad. :D

Sajnos a többi ablakkezelőhöz nem tudok segítséget nyújtani, ezt is csak úgy emlékből mondom.

Aztán a parancsikon-ra jobb katt és "Tulajdonságok" vagy hasonló. Ott pedig a cél, futtatás, parancs vagy hasonló mezőbe írd be, hogy firefox.

Persze ha már tudod hogy kell ilyet, később bármilyen másik programhoz is hasznosíthatod ezt.

2012. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Aemdae Turion!

Köszönöm a segítséged! Találtam egy részleges megoldást. Telepítettem a Cairo-Dockot és ez egy tálcára kirakott több parancsikont, köztük a firefoxét is (Áldott legyen az Úr...!:)). Most már csak azt lenne jó tudni, hogy hogy kell a particiókat átszerkezteni, mert a /home résznél amikor telepítettem, akkor csak 7 gigát hagytam neki és vagy 120 Giga meg szabadon van.

Tehát azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet bővíteni a meglévő 7 Gigás particiómat nagyobbra?

Ha a tudsz segíteni, akkor kérlek írd meg, mert a netes fórumokon nem nagyon találok ehhez hasonló témát.

Köszi!

2012. febr. 24. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a gparted nevű programot, talán megfelel a célnak.
2012. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, a gparted megoldotta a problémát.

Koszi!

2012. febr. 26. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!