Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számitógép bekapcsolásakor...

A számitógép bekapcsolásakor olyat ír ki a gép hogy nem megfelően lett leállitva, (áramszünet stb. ) és csak ugy indul el hogy rányomok a normál módu inditásra. Pedig mindig rendesen állítom le a gépet. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Ezt a normál módu inditást is csak ugy ajánlja fel hogy előtte vagy 3-szor próbál bebootolni. Miért csinálhatja ezt? Megfigyeltem hogy szinte csak akkor csinálja ezt ha előtte áramtalanitva volt a gép. Tehát ha a hosszabítón lekapcsolom azt a kis világítós kapcsolót. Alaplapi elemet cseréltem mert arra gyanakodtam eleinte. Biosban a boot sorrend ez: flopy, hdd, cd rom. Nem nagyon értek ehez a részéhez tehát nem is merem nagyon állitgatni a biosban a dolgokat.
2012. febr. 23. 17:12
 1/5 petko333 ***** válasza:
Lehet hogy egyszer volt egy áramszünet és nem normális modon ált le a gép ée ezt ö elkönyvelte magának valahol az op randszernél nekem már volt ilyen pl vettem egy játékot feltelepitetem el inditottam és azt irta ki hogy nem megfelelö a videókártya aztán megnéztem a gépigényét és tényleg nem volt megfelelö aztán vettem egy jóbb vivit beleraktam és azt irta ki mint régen pedig jócskán tulment a gépigényen....mostmár érted?
2012. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 petko333 ***** válasza:
*és
2012. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 petko333 ***** válasza:
*vidit
2012. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a "nem megfelő leállítás miatt, HDD hiba is felléphetett, neked is javaslom ezt:

Start menü > Futtatás... cmd --> Enter, chkdsk --> Enter


vagy: Sajátgép, jobb klikk a hibás meghajtón, Tulajdonságok; Eszközök fül. Lemezellenőrzés beállításai:

1. Fájlrendszer hibáinak aut. javítása bejelölve... Indítás...

2. chkdsk írásvédett üzemmódban ---> Indítás...

3. Szektorhibák keresése és kisérlet a javításukra bejelölni!!! és Indítás.

esetedben a 3. pont javasolt! (hagyd nyugodtan futni a partíció mérettől függően, több órába is telhet a művelet!)


másik lehetőség:

a HDD Regenerátor program használata: (torrenten, megtalálod a full verziót!)

2012. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálad, az 1. lehetőség is szóba jöhet!
2012. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!