Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan CD-t szeretnék írni,...

Olyan CD-t szeretnék írni, amin sok szám lenne. Tudomásom szerint egy normál CD-re kb 13 szám fér. Ha én többet szeretnék, akkor ahhoz más CD kell? És ha igen, az kb milyen árban van?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell más cd.MP3-ban kell rá írni és 100 zeneszám felett simám rá fér.
2012. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve egy kicsit kedves kérdező, de itt vagyok, hogy rendet tegyek a fejedben:

A 13 szám szerencsére messze nem 13. :)

Egy áltagos 700MB -os CD-R lemezre 80 percnyi zene fér. Egy régi 750MB-os lemezre 74 perc, míg egy legújabb típusú 800MB lemezre 90 perc. Ez lehet akár 60 szám is, ha olyan rövidek. Tipikus 1:30-2:30 hosszúság mellett ez olyan ~30 számot jelent általában. Tehát nem mennyiségben van megszabva, hanem időtartamban. Ha pedig nem AudioCD formátumot használsz, hanem mondjuk MP3, OGG vagy FLAC, akkor ennél jóval több is elférhet.

2012. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
régi 650MB*
2012. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. márc. 8. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne kavarjunk!

A CD lemezre méret alapján férnek a számok, nem a hossz számít.

Az én MP3 zenéim 320kb/s minőségben két MB-ot foglalnak percenként. (700 / 2 = 350, tehát ez ennyi perc zenét jelent. 350 / 3 = 116, ennyi 3 perces szám fér rá)

Ha viszont más a minőség, bukik a számolásom. Tuti módszer: kijelölöd a felrakandót és annyi számot hagysz benn a jelölésben, amennyi belefér a 700 Megába.

G.

2012. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Nem kavarok. AudioCD-ről volt szó és NEM MP3-ról. :)

Mivel az AudioCD minden esetben 44100Hz ~1560Kbps bitrátával, stereo hanggal, így elég jól kiszámítható a végleges méret. Nem véletlenül írják rá a CD-re, hogy hány perc fér rá. Ez pont az AudioCD -t jelöli. MP3 és egyéb fájl alapú formátumoknál valóban méretre megyünk. Viszont egy AudioCD nem fájlokból áll, hanem sávokból. Ha még fájloknak is mutatja a Windows, akkor is azok a "cda" fájlok csak "parancsikonok" a megfelelő sávok kezdetéhez. :) Így talán egyértelműbb.

2012. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért kötöttem beléd, mert "Egy áltagos 700MB -os CD-R lemezre..." és különlegesen jó érzékkel figyelmen kívül hagytam az utolsó sorod. Az én hibám, bocs. A válaszom az első két sor kivételével viszont még mindig áll.

G.

2012. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!