Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kisvállalti routernek, valamin...

Kisvállalti routernek, valamint switchnek mit ajánalnátok? A pénz nem gond, viszont nem a legdrágább a cél.

Figyelt kérdés
Kisvállalat alatt max. 15-20 gépet értek 2 szerverrel.

2012. márc. 9. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen keretek között, illetve milyen sávszélességre.

Én mindenképpen Cisco cuccokat ajánlanék, azokkal baj nem lehet! (Persze nem árt valaki, aki érte a beállításukhoz!)

Ez az igényes és elég drága megoldás.


Ha nem kell annyira profi cucc, akkor elég lehet a sima otthoni felhasználásra gyártott router és switch kombó.

Bár ebben az esetben kevesebb lesz az állítási lehetőség. (Hacsak nem sikerül valamilyen hackelt rendszert a routerre tenni.)

Ez az olcsó megoldás.


Ehhez most így kapásból ezt ajánlanám:

TP-Link TL-WR1043ND router, mert erre rámennek a custom romok, amik jelentősen több beállítási lehetőséget nyújtanak, illetve a wifi is meg lesz oldva, ha kell. ( [link]


Switchből első ránézésre nekem ez lenne szimpatikus:

TP-Link TL-SG1024 - [link]

A 24 porttal elég lesz a gépekhez biztosan.

(A 2 szervert én közvetlen a routerre kötném.)

Azért inkább ezt ajánlom, mint a kisebb 16 portot tesóját, mert inkább legyen több a férőhely, mintha új eszközt kelljen még betenni a bővítésnél.


Ezekkel egy lokális gigabites hálózatot már össze lehet dobni és konfigolni sem kell.

2012. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Cisco +1, ha van rá pénz, olcsóbb (de még mindig jó) megoldás a TP-Link. Ja, várjunk, leírtam ugyanazt mint az előző!

Tanulság? (nem, nem a zsíroskenyeres, a másik) Szóval, ha már kettő mondja elhiheted! :)

G.

2012. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!