Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért hevül túl a laptopom?

Miért hevül túl a laptopom?

Figyelt kérdés

Vettem kb fél éve egy laptopot az alábbi paraméterekkel:

4Gb Memória, AMD Phenom II proci, AMD radeon 1Gb-os videókártya, stb.

Szoktam játszani rajta COD-ot MW 1,2,3.

Az elsőt meg is vettem(:) ) és nyomom online.

Régebben 5-6 órát is simán ment a gép, nem nyöszörgött, most meg akár fél óra játék után is annyira felhevül a gép, hogy vészkikapcsol.

Két kérdés:

Mi a tökömért van ez?

Árt e a gépnek ha eddig melegszik, vagy pont azért kapcsol ki annál a pontnál, mert onnan már ártana?

Szóval?


2012. márc. 17. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Fél éves laptopnál még nagyon nem kéne így viselkednie. Nyilván a hűtéssel valami baj történt magyarul kezd lefőni az alaplap és csoda hogy a vészkikapcsolásos módszer van benne. Egyébként nyilván rosszul használtad a gépet. Hol játszottál vele bent az ágyba ha igen akkor elvolt fojtva az alsó szellőzése és persze valószínű hogy a ventilátor is tönkremehetett benne emiatt. Hogy ezt elkerüld vegyél egy laptop hűtő padot 3 ventilátorosat arra ráteszed és tolja a hűtést. Ha jól használtad akkor fülelj hogy megy-e benne a ventilátor ha valamiért leállt irány oda ahol vetted hogy nézzék meg mibaja.
2012. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Garancia szerviz

biztos van még rá fél év után...

átnézik kitisztitják cserélik ventit pasztáznak

aztán pedig mindég sima felületen használd iletve jó lene laptophütöt vened ahogy irták 5-10ezer ft kb.

márkás a jó pl. Thermaltake, CoolerMaster

én a jó nagy ventilátorosat ajánlom van 18-20cm átméröjüs pl.

persze lehet az is jó ha 3 venti van bene de szerintem ott nem olyan jó a légmozgatás

2012. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Főként asztalon használom, ahol tud szellőzni, és a ventillátor is megy, főleg ha elindul a COD, akkor turbinává alakul :)

ágyban csak filmet nézek rajta, de akkor meg van egy dvd tok félig becsúsztatva alá, hogy tudjon levegőzni....

Más tipp?

2012. márc. 17. 11:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerviz majd vegyél alá egy laptophűtőt.Játékhoz én is használom asztalon.Ágyban meg filmhez nem fog annyira melegedni, de azért ott is szellőzzön egy kicsit.
2012. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

milyen más tip?

midenképen garancia szerviz és laptophütö nincs más lehetöséged

vagy szenvedsz vele ami be nem hal teljesen

aztán még több gond lesz a garanciával

ha nincs rá akkor is szerviz kell persze akkor pénzbe is kerül... de anyira nem sok hisz csak takaritani kell

2012. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem a laptop saját ventilátorárol irtunk

hanem külön álo kis "deszka" alá amiben venti van

és usb röl is menek ezek vagyis még aksiról is tuddo használi igy laptopot persze valamenyit eszik (itt is talán 3 venti többet eszik mint egy lasu nagy)

2012. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értettem, köszönöm!
2012. márc. 17. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!