Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gépen zenét hallgatva (realtek...

Gépen zenét hallgatva (realtek hd) fülhallgatón (pioneer se-m290) nem érzem olyan terjedelmesnek a zenét mint mobilról hallgatva ugyanazt a fájlt, ugyanazt a minőséget, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
EQ minden alaphelyzetbe, újraraktam már a hangkártya drivert(felraktam legújabbat). Kell hogy ilyen észrevehető különbség legyen, mitől van ekkora különbség? Olyan érzésem van mintha nem indulnának elég alulról a zenék, nem lenne dinamikájuk. Mobilon is minden alaphelyzetben van. Köszi a segítséget előre is!(320-as mp3-at hallgatok)
2012. márc. 25. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A mobilon valószínűleg be van kapcsolva valami equalizer defaultból, és az átkeveri. Megteheted ugyanezt PC-n is, ha akarod.


Emellett kérdés az is, hogy milyen minőségre van állítva a hangkártya. Realtek HD-t 24-bit, 48kHz-re szoktuk belőni, ha jól emlékszem. Ha nem ezen van, sérülhet a hangminőség.


Továbbá az is kérdés, hogy hová van bedugva a fejhallgató. A gép hátuljába? Erősítőbe?

2012. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:
az alaplapi kártya fejhallgatókimenetét meghajtó "erősítő" minőségi a dolog oka valószínűleg.
2012. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hátsó kimenetre szoktam rárakni, ha beállítom hogy fejhallgatót rakok rá akkor valami borzalmas hangot ad ki magából viszont ha első hangszóró kimenetre állítom amikor rádugom akkor egész elfogadható! De valahogy mégse érzem hogy annyira dinamikus lenne mint a mobilon, mobilon eq amúgy alaphelyzetben van. Köszi a segítséget!
2012. márc. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!