Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú? Mit tudok...

Miért ilyen lassú? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
a számítógépről van szó. majd 2-3 éve van használatban de most ezen a héten valami borzasztó lett, arra hogy megnyisson egy böngészőt 3-4 egy sima mappát 2-3 percet kell várni. (a számok nincsenek eltúlozva) eddig is kicsit néha voltak gondjai de akkor sokkal gyorsabb volt mint most. arra gondoltam biztos valami progira vagy játékra allergiás de rájöttem hogy a legkorábban letöltött program a Fraps volt kb. 2-3 héttel ezelőtt. csináltam tegnap töredezettség mentesítést nem segített szerintem semmit. nincs rá pénzem hogy új memóriát meg ilyeneket vegyek a gépbe... azért ilyen lassú mert már öreg? mit tudnék ellene tenni hogy legalább egy kicsit gyorsabb legyen? :( normális válaszokat kérek. kösz előre is.

2012. márc. 30. 13:46
 1/2 Jenci ***** válasza:
2-3 év alatt ha nem volt újratelepítve,akkor most erősen ajánlott!Ez sokmindent megold majd.Egyébként is ajánlott max 1 évente újratelepíteni a rendszert,persze ez használattól is függ.Ha sokat telepítgetel,akkor akár fél évente is,ha pedig nem piszkálod a gépet sokat,akkor elég évente 1-szer.Ami még befolyásolja a sebességet,az az alkatrészek élettartama.Minél öregebb,annál lassab lesz.
2012. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az enyém négy éves, nem volt soha lassú, de két napja nekem is ugyanez volt a gondom a böngészőkkel. Aztán már az Asztalon a fájlokat is blokkolta, nemcsak a netet az ESET tűzfala. LibreOffice: egyetlen fájlt se lehetett megnyitni. Letöröltem, de az új letöltése a felénél mindig megszakadt. NSIS error volt a hibaüzenet. Chrome forditóval megnéztem, lépésenként állítottam vissza a cmd futtatását. Utána már sikerült a gyártó honlapjáról letölteni és telepíteni a LibreOfficet. Kikapcsoltam a rendszer-visszaállítást, csökkentett módban lefuttattam az Esetet: semmi. Nagytakarítás: .Temp fájlok között KÉT NOD fájl, vagyis valamit fogott, de törölte, nem tette karanténba. Ezek után Rendszer-visszaállitás visszakapcsolása, majd CHKDSK (Lemez hibajavítás) lefuttattása. Ezek után újra felgyorsult a gép és a net is normálisan működik. Hogy aztán mi okozta ezt az egészet, egyelőre nem tudni.
2012. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!