Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki használ Linux Ubuntut és...

Ki használ Linux Ubuntut és mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 17:56
 1/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Én párhuzamosan használok windows-os, linux-os gépeket, egyik saját gépemen is van Ubuntu (meg van egy pendrive-ra telepítve mindig a táskában, ha bárhol kellene) és irodai munkára, multimédiára, internetre tökéletes, és persze legálisan, ingyen.

Nem is olyan nagy ördöngősség, mint ahogyan sokan hiszik.

Meg kell nézni, ki mire akarja a használni a gépét, mert ha nincs windows függőség: játékok+csak windows-ra írt programok (wine nem mindig nyerő), akkor érdemes használni/kipróbálni.

2012. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régi IBM Thinkpadra ezt telepitettük, kiválóan fut rajta, de az Iroda nem Open, hanem LibreOffice. Egyébként sok évi Windows gyakorlattal igen rövid idő alatt meg tudtam tanulni. Asztali gépen Windows van, mit mondjak, időnként unom a szórakozásait.

Ha nincs tovább XP támogatás, ezt fogom feltenni az asztali gépemre is.

2012. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most fel tettem Windows mellé és még ismerkedem vele Elégé meg bízhatónak tűnik nem kel vírus irtó meg hasonló meg vannak saját programok hozzá ... egyszerű kezelni...
2012. ápr. 12. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj hogy a tűzfal alapértelmezettként ki van kapcsolva,telepítsd a FireStarter progit a szoftver központból,azzal egy grafikus kezelő felületen keresztül egyszerűen bekapcsolhatod....Csak azért mert én nem tudtam róla,majd 3 hónapig használtam abban a tudatban hogy nyugodt lehetek nincs veszély,mire rájöttem hogy a tűzfal végig ki volt kapcsolva :P

Antivírus nem kell de azért tűzfal nem árt ha be van kapcsolva :)


Amúgy per pillanat nem használok Ubuntu-t,.De ez nem számít 3-4 havonta cserélgetem az oprendszereket ki akarok próbálni minél többet.


De amikor használtam,nagyon megvoltam elégedve az Ubuntu-val.Minden eszközöm felismerte,a szoftverközpontban minden programot,függőséget,vezérlőt megtaláltam amire csak szükségem volt.Abszolút soha semmi gondom nem adódott vele,nagyon kényelmes volt használni.Rosszat nem igazán tudok mondani róla.Az én szükségleteimnek,igényeimnek 100%-osan megfelelt.De nem tudtam leragadni mellette,viszont ez nem az Ubuntu hibája.

2012. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tűzfal nem árt ha be van kapcsolva, de anélkül is biztonságosabb mint a win antivírrel tűzfallal és minden egyébbel :) Én egyébként szeretem, melóra is meg otthonra is ezt használom mert nálam nem pálya ha 5 percenként összefossa magát a rendszer álá windóz.
2012. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Á azért XP vagy utáni géppel ha elfagy a windowsod, az már egyéni pech, ezek nagyon stabilak.

Én xp-t használok mert a kedvenc ~15 éves játékom csak azon fut, de évek óta van Ubuntum is és mindig nagyon elégedett voltam vele. Egyetlen jó tanács amit adni tudnék, hogy a fél évente új nagyverzió azt több év tapasztalatom után szerintem nem érdemes állandóan fél évente frissíteni, e helyett én azt javaslom hogy "LTS" verziót érdemes választani ami éveken át támogatva van. Pl. a legújabb 12.04-es is LTS.


Mivel egy barátomon látom hogy neki meg az ilyesmik nyerik meg a szívét, érdemes tudni hogy van rajta Sudoku és sok más játék ami vagy eleve fent van vagy nagyon könnyen telepíted szoftverközpontból. :)


Még annyi hogy a mostani felülete nekem a legjobban tetszik hosszú évek óta amit oprendszer tud nyújtani, ki kell próbálni.


JA igen, ki lehet próbálni anélkül hogy véglegesen telepítenéd. :) pl. wubi-val vagy simán cd-ről/usbről.

2012. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!