Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért éri meg jobban venni...

Miért éri meg jobban venni használt asztalit, mint használt Notebookot?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy használt gép vásárlásánál csak asztalit érdemes venni, Notebookot nem.

Miért van ez?


Mondjuk azt észrevettem, hogy keresztanyám vett 90 körül egy notit, és hamar bedöglött, én vettem 4 éve egy használt gépet netezni, és még ma is megy. Szóval ha azt nézzük, teljesen megérte, postával volt 37 körül 4 évvel ezelőtt. Oké nem voltak benne valami hűű de nagy cuccok, de 4 éve megy minden nap, és azért egy használt géptől az nem rossz.


Szóval miért jobb egy használt asztali mint egy noti? Miért nem tanácsos használt notit venni?

Egyébként én nem szoktam játszani, és inkább vettem újan egy notit, igaz h kevesebbet tud mint egy valamivel olcsóbb használt, de amire kell megfelel, és ez legalább új. Szerintetek jól döntöttem, hogy inkább egy új drágább de gyengébb gépet vettem, egy jobb, olcsóbb de használttól?


Én direkt ezt vettem figyelembe a vásárlásnál, hogy használt notit nem érdemes venni. Csak azt nem tudom miért?



2012. ápr. 12. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Az asztali gépet nem hurcolják, a notebookot igen, rázkódhat, leeshet... sérülékenyebb.


Aztán ott van a tapipad, az is tönkremehet. Az akksi sem örök életű, cserélni meg nem olcsó.


Ha hozzá kell nyúlni a géphez (pl cserélni kell, fejleszteni akarod egy kicsit jobbra), akkor az asztalinűl olcsóbb és egyszerűbb.


Szerintem ezért.

2012. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
első szinte mindent leírt... Még hozzátenném, hogy egy azonos teljesítményű gép sokkal drágább, ha laptop-ként veszed. Tehát ha egy laptop 100.000Ft, akkor ugyanazt a teljesítményt asztaliban mát 60.000Ft-ért megkapod...
2012. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!