Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a gépemnek?...

Mi lehet a baja a gépemnek? Az alábbi dolgokat szokta csinálni: még egy frissen újratett windows (7-es) mellett is, minden driver megléte utána is van, hogy pl. egy total commandert is kb 20 mp-be telik behozni. Folytatás a leírásba.

Figyelt kérdés
Firefox-ot van hogy több percbe is és utána maga böngészés is csiga lassú. Olyan mintha nem lenne benne elég ram. A gépem adatai: 2x2Gb Kingmax dd3-1333 ram, NVIDIA GeForce 9500 GT vga, AMD Phenom II X2 545 proci, 500gb western digital winchester, az alaplapom: Gigabyte Ultra Durable 3 MA785GT-UD3H, amit egyépként pont most akartam megnézni everestel, de fel se ismerte, ami persze lehet csak azért van mert egys régebbi everestet tettem fel. Szóval a lényeg hogy nem egy szar gép, van benne memória is proci is meg vga is rendesen, de mégis baromira be szokott lassulni. De ez még a kisebb baj, mert pl most amikor ezt írom egy tegnap feltelepített windos van rajta, tegnap nem volt vele semmi baj, ment rendesen, játszottam rajta minden fasza volt, de ma amikor nem tudott elindulni a windows és azt az indítási javítási szarságot csinálta. De ez amúgy elég gyakori hogy egyik nap még használom, semmi baja a gépnek, másnap meg már olyan is volt hogy abszolút nem tud elindulni a windows semmilyen formában és újra kell telepíteni. Amikor megvettem, még aznap este meghalt a windows rajta, és amikor újra akartam telepíteni nem látta a winchestert, csak miután leszedtem róla a HDD hűtőt. Ezt azért említem mert ebből következtettem én arra hogy esetleg a HDD-vel van a baj, azt kellene kicserélni benne. Amikor legutóbb újra lett telepítve akkor azért tettem újra a windows-t mert (szintén egyik napról a másikra) nem látta a videókártyámat. Akkor alaplap hibára gondoltam. A rengeteg (és sokszor nem kicsi!) lassulásból memória problémára következtetnék, de azokat soha nem volt h ne látta volna meg semmi. Meg pl játékok is futnak rajta gond nélkül, skyrimet is simán viszi, szóval a teljesítménye megvan, sokkal inkább ilyen kisebb dolgonál szokott szarakodni, mint pl egy total comander elindítása. A winchester hibájára azért is gondolnék még, mert volt olyan is hogy amit a C meghajtóra telepítettem (C-n nekem a windows van meg ilyen kisebb programok, játékokat a Dre telepítem) azok elkezdtek szépen sorba meghalni. Először a total commanderbe nem lehetett jobb klikkel rákattintani semmire, mert az rögtön lefagyasztott a commandert, aztán (szintén egyik napról a másikra) kapcsolom be a gépet és kiírja hogy a hamachi nem megy mert vmi fájl sérült. De előző nap még semmi baja nem volt. Utána ugyanez a firefox-al, majd chrommal stb stb. Mind csupa olyan program amit a C-re telepítettem. Mondjuk amióta ez történt azóta már vagy 7szer újra lett rakva és ilyet nem csinált. De minden esetre nagyon zavaró hogy vagy egyáltalán vagy alig tudom normálisan használni a gépet. Ha valakinek volna valami tippje hogy hol induljak el akkor azt nagyon szépen megköszönném.

2012. ápr. 23. 14:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Az imént csak úgy a semmiből kiírta hogy a windows merevlemezproblémákat észlelet. Nem tudom ez mit jelent, csak gondoltam leírom ezt is.
2012. ápr. 23. 15:10
 2/2 anonim ***** válasza:
Tömören és egyszerüen rossz a winyod !!
2012. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!