Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az az AC3 kiterjesztésű...

Mi az az AC3 kiterjesztésű fálj illetve mi az a sfv fálj, mire hasznájlák?

Figyelt kérdés
Olvastam az ac3-ról hogy a Dolby Digital hang tömőrítve. Az sfv-ről foggalmam nincs. Annyit fűznék hozzá hogy töltök le HD filmeket a netről és amellett szokott lenni. Érdemes megtartani őket mert a filmek szólnak amúgyis ac3 nélkül(gépen szoktam nézni)? Fontos fájlok ezek mondjuk egy 5.1-es hangfal szett és egy lcd tv szempontjából vagy nem? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!!!

2012. máj. 7. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
az sfv fájl csak a letöltés utáni ellenőrzéshez kell, hogy épségben "leért"-e a cucc. Egyébként nem kell... és ennek semmi köze az AC3 hanghoz, mert az meg a filmbe van beleépítve...
2012. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az SFV végül is egy szöveges fájl, amiben egy ellenőrzőérték van. Ha van megfelelő programod hozzá, ezzel kiderítheted, hogy hibátlanul töltődött-e le a fájl (esetedben a film)

Tehát csak ellenőrzéshez szükséges letöltés után. Ez azért jó, mert le tudod DVD-re írás előtt (például...) ellenőrizni, mielőtt elpazarolnál egy lemezt egy hibás fájlra.


[link]


Ez az apró progi beépül a jobb-klikk menübe és ha telepítése után duplakattintasz az SFV-re, el is indítja az ellenőrzést. Hasonlóképp te is készíthetsz vele ellenőrzőértékeket fájlokról, mappákról több formátumban is. (SFV, MD5, SHA1)

Hasznos tehát, de ha nincs szükséged rá, nem kell megtartani.

2012. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az sfv a checksum-ot tartalmazza, ellenőrizni lehet vele a letöltés sikerességét, másra nem jó, nem kell a filmhez


az ac3-nak leginkább a mérete árulkodhat

de tudtommal is audio-fájlnak kell lennie

2012. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Néha külön adnak a filmhez AC3/DTS fájlokat, amiket - ki tudja miért - nem muxoltak be a filmbe azok, akik a DVD/BDRipet készítették. Ilyenkor a megfelelő lejátszóprogram képes külön betölteni a filmhez a külső fájlt a sajátja helyett. De ilyen "extra" szolgáltatásokat szerintem a legtöbb TV/Asztali lejátszó nem tud.
2012. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De az az ac3 audio fájl jó valamire vagy szemét?
2012. máj. 7. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Most írtam le: az egy külső audiósáv, pont olyan amit az AVI/MKV fájlban is meg lehet találni. Valamiért tehát odatették, talán hogy azzal nézhesd a filmet, nem?. Tehát nem szemét. De ha a lejátszód nem támogatja a külső hangsávok betöltését akkor NEKED szemét csak.
2012. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!