Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalál! Miért csinálja ezt?...

Kékhalál! Miért csinálja ezt? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Hello!

A gépemmel már többször volt ez a baj...

Mindig újra telepítettük, szervizeltük stb. de nem jövünk rá mi lehet a baja.

Játszok egy játékkal ami elég komoly (lineage 2) a lényeg, hogyha bekapcsolom, van amikor megy a gép, de van mikor 2 perc után már kidob, kijön egy kék képernyő, alul valami stop üzenet (nem tudom leolvasni mert gyorsan eltűnik). és újraindul, de van amikor nem tud újraindulni, és elkezd sípolni, és fekete a képernyő. Elég gyakran csinálja...Mi lehet a baj? Memória talán? Vagy hardver? :\ Valaki tudna segíteni ebben? Nagyon megköszönném! :)Egyébként a gépem elég jól fel van szerelkezve. :)És Windows XP.

helyesírási hibákért bocsi!


2012. máj. 7. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
videókártya lehet, mert az tud fekete képernyőt adni, valamiért baj lehet a videó driverrel nem írtad hogy ati vagy amd, de probálj frissíteni videókártya driver legujabbat. szokott lenni hogy nem támogat maximálisan bizonyos játékokat a kártya erre szoktak kiadni ujabb drivereket amikben ezt javítják. de lehet hogy tulhajtja a kártyádat. vagy kevés áramot kap a kártya. bevan dugva neki a +12 volt a kártyába? ha ezsem segít belehet kapcsolni a rendszerindítási és helyreállítási beállításoknál azt hogy kékhalálnál ne induljon ujra a gép és akkor a kiírt számokrol kiderül googléban hogy pontosan melyik fájl okozza a hibát.
2012. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Táp, memória, alaplap stb. Hardveres hiba, valamelyiket cserélni kell.

[link]

2012. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

itt vannak a hibakódok vagy mik. :D

*** stop:0x0000000A (0x53646156, 0x0000001c, 0x00000000, 0x80502CD1)

Meg legfelül ezt írta:

A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Ha más kell még szóljatok mert leírtam egy lapra az egészet. :D

2012. máj. 8. 19:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez a hibaüzenet általában akkor jelenik meg a telepítés során, amikor a rendszer kernel üzemmódban túl magas IRQL szinten kísérelte meg lefoglalni a lapozható memóriát. Ez a hiba rendszerint akkor lép fel, ha egy illesztőprogram helytelen memóriacímet használ. Okozhatja a problémát az is, hogy valamely eszközillesztő nem kompatibilis, netán általános hardverprobléma lépett fel, esetleg valamelyik szoftver nem kompatibilis. meg kellene nézni hogy az eszközkezelőben mindegyik illesztőprogramnak megvan a digitális aláírása mert ha valamelyiknek nincs meg akkor az okozhatja a hibát. a kékhalálnál nem ír ki alul vagy felül valahol egy fájlneved aminek a vége . dll - re végződik?
2012. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem-nem irt olyat, közben még olvasgattam és találtam, olyan példát akinek az egere okozta a kék halált, szerintem valami eszközillesztő lesz a baj, de én nem értek hozzá, majd elvisszük szervizbe, de előtte még kutatunk, hátha mi megtudjuk oldani!

De ha valakinek van még tippe vagy aki tud segíteni akkor az nyugodtan segíthet még! :D

Egyébként ez a kék halál nekem régóta van, már kb. 2 éve. Mindig újra raktuk a gépet akkor ment aztán meg elkezdte... :\

2012. máj. 8. 20:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja! Meg még annyi, hogy volt valahol valami Linux program vagy nem tudom mi, ami kék halál mentes.. valaki tudna erről egy kis információt mondani? :\
2012. máj. 8. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

A probléma, hogy egy kernelfolyamat vagy driver olyan memóriaterületet próbál elérni, amihez nincs jogosultsága, vagy egy IRQL (interrupt request level) túl magas. Minden kernelfolyamat csak olyan másik folyamathoz férhet hozzá, aminek az IRQL-je azonos vagy kisebb, mint az övé. Talán a leggyakoribb hibaüzenet, és az a szép benne, hogy jóformán bármi okozhatja.

Ha az utóbbi időben került új hardver a gépbe, azt vegyük ki, és az illesztőprogramját is távolítsuk el. Ha nem volt ilyen, akkor először is telepítsük újra az operációs rendszert, a hiba leggyakrabban szoftveres. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a diagnosztikai programok, kezdjük a memóriával".

2012. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a fenti sok rizsát, nem tudom, említették-e, de ez valószínűleg memóriahiba.
2012. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérj kölcsön valakitől memóriát (ram), rakd be a gépbe, próbáld ki. Ha így megy rendesen, akkor megvan a probléma forrása.

(Bocsi ha már leírta valaki, nem olvastam el a hozzászólásokat.)

2012. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell kölcsönözni, elég a meglevőt leellenőrizni.


[link]

2012. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!