Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul a gépem, mi lehet a...

Nem indul a gépem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
. Egyik nap még ment, aztán volt 1 áramszünet, utána se kép se hang se semmi, ventilátorok sem mentek, gondoltam táp, vettem másikat, de most sem jó, semmi sem világít semmi sem forog:D. Gyanakszom az alaplapra, de attól még a ventillátoroknak forogni kéne nem? Ez az alaplap van most Gigabyte H55M-S2, kb,1,5 éves. Aki úgy gondolja, hogy új alaplap kéne ajánlana valami mást helyette, egy core i5-661 es procihoz?

2012. máj. 11. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez szívás


Tehát amikor bekapcsolod a géped akkor semmi sem történik?Még sípolást sem hallasz?Akkor szerintem is az alaplap döglött be,dehát egy áramszünettől?Ilyenkor nem lehet beperelni az EON-t vagy valami?Mert ez tényleg szemétség hogy emiatt kidobhatod az alaplapod


Egyébként lehet venni az ilyen esetekre egy speciális elosztót ami megvédi a számítógépedet a károsodástól áramszünet esetén.Szerintem vegyél egyet főleg ezekután

2012. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első körben mérnék egy feszültséget az alaplapi tápcsatlakozónál (ha van műszered), és egy power-good jelet is ellenőriznék.

[link]


Utána mindent lehúznék az alaplapról (winchik, CD-k, billentyűzet, minden), csak a monitor maradjon. Ha így sem megy (és a monitor amúgy jó!), akkor gáz van.

2012. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát, kiszedtem mindent, illetve ramot nem, még abban reménykedem, hátha amiatt van. Feszültséget nem tudok mérni sajnos. Esetleg tudna valaki valami jó alaplapot ajánlani?

Köszi szépen a segítséget:)

2012. máj. 11. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

hát ismerös technika ez ha táp de ha nem lenne feszültség akkor semmi sem menne. Ellenörizni kell hogy tápba bemegy e az áram. ez könnyü dolog huzz ki mindent csak egy cd meghajtót hagyál benn vagy dvd t s nézd meg hogy kinyissa e a fiokot. ha nem akkor táp. ha igen akkor alaplap mortusz.

hát jo árba probálj asus h55 ös chipsetes alaplapot nézni az megteszi a betont is. jo volna egy servizbe diagnosztikát készittetni ahol az elmondja hogy mi halott mert mivan ha hddt, optikai meghajtót meg videokártyát is vitt? az alaplap mellett? Én esetleg meg tudnám oldani de nem vagyok magyarországi lakós.

2012. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg alaplap lesz, de az a baj ilyenkor, hogy lehet, hogy ment vele más is...

1156-os lapokból pedig már nem igen van túl nagy kínálat ugyanis lefutott széria. (nekem is ez van)


Szerintem mindenképpen érdemes lenne egy szervizbe bevinned a vasat, mert ott ki tudják deríteni, hogy pontosan mi ment tönkre.

Csak ne hagyd magad lehúzni, mert anno én is bevittem ugyanilyen problémával a gépem és egyből mondták, hogy 40-50.000-ből dobnak nekem össze egy új gépet, mert ezt már nem éri meg megcsinálni.

Vettem hozzá egy új alaplapot (9800 Forintért) és azóta is megy. :)

2012. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tápból pedig remélem valami márkásabbat vettél!
2012. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden alkatrészt egyesével tesztelni kell, mielőtt elkezdesz vásárolgatni. Lehet bármi a bűnös.
2012. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szétszedtem teljesen elkezdtem egyesével összerakni, h ahol nem indul ott lesz a baj, és csodálatos módon most megy.

Köszönöm mindenkinek a segítséget:)

2012. máj. 11. 23:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Így szokott ez lenni:D
2012. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!