Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha vettem valamit az ipon-nál...

Ha vettem valamit az ipon-nál azt vissza lehet vinni és kicserélni valami másra?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez lehetséges-e (amennyiben egyértelműen nem bocsi a hülye kérdésért :D), hogy ma vettem egy pc házat egy 14cm-es ventit az oldalára és egy cpu hűtőt. Tapasztalatlanságom és hülyeségem oda vezetett, hogy nem esett le, hogy a nagy cpu hűtő miatt nem lesz helye a másik hűtőnek. Olyat lehet csinálni, hogy visszaviszem és pl. levásárolok az árából egy másikat ami pl. a ház hátuljára jó?

(Tudom, őket kéne kérdezni velük kapcsolatos kérdésről de gondoltam ha túl nagy hülyeség legalább ezt ti tudatjátok velem így anonim :D)


2012. máj. 12. 01:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elállás joga


A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett termék árát haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés esetében, ha a nyolc munkanapos elállási határidő lejárta előtt a gazdálkodó szervezet a teljesítést a fogyasztó beleegyezésével megkezdte, a fogyasztó nem gyakorolhatja az elállási jogát, ilyen szolgáltatás például a házhozszállítás, a pickpack átvétel, a gépösszeszerelés, a szoftver installálás és az egyéb szolgáltatások.

Az iPon Computer Kft. követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Egyéb költségek a vásárlót nem terhelik.

A 17/1999 (II.5) Korm. rendelet 5. §-a alapján a Megrendelő nem gyakorolhatja elállási jogát:


hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta

olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl: kérésre összeállított konfigurációk)


Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogával élni szeretne, kérjük, hogy a termék határidőn belüli visszajuttatása mellett írásban írja le, hogy el szeretne állni a szerződéstől a fenti jogszabály felhatalmazása alapján.

2012. máj. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elállási jog csak internetes vásárlás esetén áll fenn.

[link]

2012. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!