Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megint tele a C meghajtóm,...

Megint tele a C meghajtóm, segítség?

Figyelt kérdés

1,11 GB a szabad hely

9,75 GB a kapacitás


Semmilyen progit nem telepítettem, mégis vészesen fogy a hely. Ccleaner alig szabadít fel valamit.

Tudom, több helyre volna szükségem. De most, h tudnám megoldani a problémát?:)



2012. máj. 12. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez így nem tiszta. A 9,75 nem a foglalt terület? De akkor mi a gond? több mint fele szabad.
2012. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jól írtam...:)

8,65 GB a foglalt hely

2012. máj. 12. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem növeled a partíció méretét (ha lehet), vagy telepíted a rendszert egy nagyobb kapacitású eszköz nagyobb méretű partíciójára, addig ez fog menni heteken keresztül.


Vagy pedig ha ide települnek a programok, akkor azokból kell törölni mindent amit nem létfontosságú. De ekkora partícióméretnél is normális ha ilyen nagy a rendszer már magában.


A helyet a lapozófájltól kezdve a biztonsági mentések, a programszemetek, programfájlok, ideiglenes fájlok, vagy a rendszer saját használatából adódó foglalt helynövekedés is csinálhatja, amiből nem tudsz mindent eltávolítani, így minél tovább használsz valamit, az úgy fog folyamatosan nőni.


Ha van másik partíció, és azon szabad hely, akkor át tudsz helyezni a C-re belőle az easeues partition magic (vagy manager, master) nevű programmal.

2012. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Erre nemnagyon lehet így most mit mondani..

Felesleges cuccokat töröld, programokat, stb. Nézz át minden mappát. A windows hajlamos idővel hízni, és ez ellen nem sokat tudsz tenni.


Sajnos ez a 10giga iszonyatosan kevés, mint ahogy mondtad is. Nálam az oprendszer pár programmal 40gigát eszik.

Legjobb lenne újraparticionálni...

2012. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Bocsánat, elnéztem a számot.
2012. máj. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Újraparticionálni, h kell?

Nem értek sokat ehhez sajnos...:)

2012. máj. 12. 10:11
 7/12 anonim ***** válasza:
kérj meg egy hozzáértőt, mert így nehéz lesz...
2012. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ok, próbálok segítséget kérni:)

Nem hiányzott ez még a mai napra...

Sebaj, valami csak lesz!:)

2012. máj. 12. 10:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy célprogram kell rá, amiben két lépést kell elvégezni:


Ha van egy másik partíció, amin van szabad hely, akkor azon átméretezést végzel (resize). Itt csökkented a méretét, amennyivel akarod, és kapsz egy formázatlan-használatlan területet. Második lépésben a C-t méretezed, és az előbb leválasztott területet adod hozzá.


Ez úgy néz ki, egy grafikus részen odahúzod az üres területet a partíció mellé, így hozzá lehet majd adni átméretezéskor. Megjelenik egy számláló, ami mutatja hogy a partíció mellett van X méretű terület, amivel meg lehet növelni. Ezt az egésze hozzáadod, így a leválasztott terület eltűnik, viszont a C mérete annyival fog megnőni.


Ha ez megvan, a program bal oldalán lévő Apply gombbal a műveletet is el lehet végezni, ilyenkor újraindul a gép és megtörténnek az átméretezések. Mivel csak az üres területet lehet mozgatni, és az az egyik partícióra elejére vagy a végére kerülhet, nem történik sehol felülírás, így az adatok megmaradnak.


Ha kész, akkor a C nagyobb lesz, míg a másik partíció annyival kisebb.


_______


Elsőre ez lehet bonyolult és nem is annyira veszélytelen (bár elvileg biztonságos), de ha a leírás alapján sem menne, akkor bízd rá valakire inkább a dolgot.

2012. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Így lesz, én nem merek nekiállni.:)

Köszi mindenkinek a segítséget!

2012. máj. 12. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!