Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kelet Ázsiai betűtípusok. De...

Kelet Ázsiai betűtípusok. De hogyan?!

Figyelt kérdés

Tanulok japánul, de sajnos a gépemre nincsen feltelepítve vagy felrakva vagy csak beállítva az, hogy kiírja nekem a jeleket...csak kockákat rak ki.

Újratelepíteni nem szeretném emiatt a gépet...főleg mert nem is menne...

Valaki nem tudja esetleg elmondani nekem, hogy mit tudnék csinálni újratelepítés nélkül, hogy pl a google fordító kiírja nekem az írásjeleket és ne kockázzon.

Kérlek segítsetek !!


2012. máj. 17. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet van rá egyszerűbb is, de eddig nem nagyon írták:


A Microsoft Office telepítőlemezén vannak rajta a jobbról balra író, közel-keleti és távol-keleti betűkészletek, ha a részletes hozzáadási listában bejelölöd hogy települjenek, akkor a kockák helyén meg fog jelenni a helyes karakter. (ezt kipróbáltam, működik)


Ebből kiindulva, hogy csak egy betűkészletet telepítesz, talán a Windows telepítőlemezen is rajta van ez, így amikor a területi és nyelvi beállításokban (vezérlőpult) megpróbálod ezeket hozzáadni, a kért lemezről ezt is telepíteni lehet (nem tudom igazolni)


És a fentiekből kiindulva talán a netről is le lehet tölteni direkt a betűkészletet, majd azt telepíteni, de ezt sem tudom igazolni, hogy valóban van-e ilyen lehetőség.

2012. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem tegyél fel egy japán windowst akkor ki kell hogy mutassa.
2012. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak az az egy bajom van, hogy nem eredeti a windows-om ezért CD-m sincsen hozzá.

Viszont ezt az internetes mindenképpen kifogom próbálni, hogy müködik-e.

Mert addig nem volt ez baj amíg csak úgy el lötyögtem a japánnal most már viszont elég keményen tanulom és szükségem lenne a google fordítóra és egyéb ilyen oldalakra.

de köszönöm a segítséget.

2012. máj. 17. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is kell hogy vegyél japán windowst azt is letöltheted aztán kiírod bootcd-ként.
2012. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

K: A japán (vagy kínai) fordításban a betűk helyén kockák jelennek meg. Miért?

V: A számítógépen az ázsiai fontoknak telepítve kell lenniük. Ezt Windows XP alatt a Start/Vezérlőpult/Dátum-, idő-, nyelvi- és területi beállítások/Területi és nyelvi beállítások ablakban a Nyelvek fülön a Kelet-ázsiai nyelvek fájljainak telepítése opció bekapcsolásával érhető el.


Forrás: Webfordítás.hu

2012. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!