Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet folyamatos rendszer...

Hogy lehet folyamatos rendszergazdai engedélyt adni vendég fiókban?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy a gépen be van állítva a vendégfiók, viszont azon belül az interneten kívül semmi mást nem lehet elindítani, mert feldobálja, hogy rendszergazda engedély kell.


Ilyenkor be kell pötyögni a számítógép nevét illetve a jelszót, ami a rendszergazda felhasználónál be van állítva.


Én, mivel enyém a gép, nem nagy gond, viszont ha kölcsönadom vkinek (barát, ismerős, stb) amíg nem vok ott, vagy szüleimnek kell amíg nem vagyok otthon, akkor nem tudja használni vendégben az adott funkciókat.


A beállításoknál próbálkoztam a futtatás rendszergazdaként paranccsal, viszont nem engedi, mivel ez alapvetően csak vendégfiók.


Kódot két okból sem akarok megadni nekik: elfelejtik ezért felírják, ha meg ellopják annyival is könnyebb dolga van a tolvajnak, másrészt meg nem szeretném ha megváltoztatnának beállításokat, vagy turkálnának a cuccaimban.


Van bármi lehetőség arra, hogy ezt előre be lehessen állítani, és ne kérje?


Itt egy kép róla:

[link]


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. máj. 18. 11:29
 1/2 lordsithlord ***** válasza:

Ez így ebben a formában nem megoldható.


A vendég fiók pont arra lett kitalálva, hogy a felhasználó lehetőségei egészen minimálisra le legyenek korlátozva. Állítgathatod a jogosultságokat, de a végén ugyanoda lyukadsz ki, mintha a rendszergazdai fiókba engednéd be a felhasználót.


Ha rendszergazdai engedélyek kellenének az illetőnek, a legegyszerűbb, ha létrehozol neki egy rendszergazdai jogú fiókot. Ebben alapon van pár korlátozás, de a fontosabb műveletek elvégezhetőek benne. Ennek adhatsz egy külön kódot, így csak az fogja tudni használni, akinek ezt megadod, továbbá nem fognak tudni a te fiókodba belenyúlkálni.

2012. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ.
2012. máj. 18. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!